Skocz do zawartości

Miksowanie JR PCM10X Air


Boguslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kłopot z ustawienie w/w radia. Otóż używam jej do szybowca, który ma lotki, klapy, wysokość i kierunek. odbiornik 6 kanałów. Ze względów konstrukcyjnych klapy nie są połączone kablem Y lecz zajmują 2 kanały. Skrzydło skonfigurowane Quad flaps.

 

Konfiguracja jest następująca:

Aparatura - szybowiec

1 throttle - bezpośrednio nieużywany

2 aileron - 2 aileron right i 5 gear left

3 elevator - 3 elevator

4 rudder - rudder

5 gear - wyłączony

6 flaps - Aux1 flap right i Aux2 flap left

Ponieważ odbiornik jest sześciokanałowy miksuję aux2 -> throttle

Aby uzyskać płynne sterownie klapami miksuje drążek throttle-> aux1

 

Efekt jest taki, że wszystkie powierzchnie działają poprawnie, mam także płynnie otwierające się klapy, ale...

 

właśnie... aparatura nie ma wbudowanego mixa batterfly, a w tej konfiguracji nie mogę sobie poradzić ze zmiksowaniem lotek tak, aby obie podnosiły się do góry. jak podnoszę lewą lotkę to prawa idzie mi w dół i jak dokładam na prawą lotkę, to lewa dostaje wariacji.

nie wiem, czy to się w ogóle da ostawić w TEJ konfiguracji skrzydła.

 

Żeby nie zaśmiecać tematu powiem, wiem że wiem jak wymiksować Butterfly'ja , gdy serwa są połączone kablem Y, wiec oto nie pytam. a może ktoś ma instrukcje w lepiej znanym mi języku, najlepiej polskim, żebym mógł przeczytać o tym, bo może czegoś nie rozumiem z oryginału.

 

Może ktoś mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, to jest w Polsce raczej mało spotykane radio. Ja myślę, że się da, tylko trzeba coś zakombinować. A ponieważ u nas takich nadajników niet, to i pomocy znikąd... :)

 

Po angielsku próbowałeś ?

Programming the JR 10X for a six servo Glider - http://www.eclipse.net/~mikel/10X/Mikes10X.html

Charles River Radio Controllers - JR 10sx2 Radio Programming Tips - http://www.charlesriverrc.org/articles/radio/michaellachowski_jr10radioprogramming.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Znalazłem starożytną sztuką Google-fu - wpisałem "jr 10x ! crow ! mix"...

 

nigdy bym nie wpadł na "crow" mix'a ;) jeszcze raz okazuje się, że trzeba dobrze wiedzieć, czego się szuka, żeby to coś znaleźć :)

jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.