Skocz do zawartości

silnik - czy początek przepalenia?


stypio

Rekomendowane odpowiedzi

zdarzyło się mi podłączyć do samolotu arttecha wyższe napięcie niż przewiduje norma. Lepiej nie pytajcie jakie i jak to się stało :oops: . W efekcie usłyszałem znacznie głośniejszy sygnał dźwiękowy z odbiornika oraz znacznie silniejsze obroty silnika. Trwało to może 3sekundy po czym odłączyłem napięcie. Po tym fakcie wszystko działa jak należy ale dźwięk silnika zdecydowanie się zmienił z szumu na taki gwizd, brzęk (?). Silnik wytrzymał kolejne odpalenie na zwykłym napięciu ale dźwięk pozostał bez zmiany.

Jak myślicie - czy częściowe przepalenie uzwojenia może mieć jakiś wpływ na dźwięk? Oglądałem silnik pod lupą i mam wrażenie że izolacja nieco odpadła przy kablach zasilających choć koloru nie zmieniła na brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.