Skocz do zawartości

Jak zrobic FORME do laminowania przedniej czesci kadlubu?


Wieczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak sam temat wskazuje chcialbym sie dowiedziec jak zrobic forme do laminowania w styrodurze? Nastepnie jak laminowac w nim kadlub (wlasciwie przody)? Czym wymalowac forme aby sie nieprzykleilo to co wylaminuje? i wogule co jeszcze trzeba zrobic ? Prosze o dosc proste wytlumaczenie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Mam rozumieć że chodzi o to żeby wykonać formę z kopyta styrodurowego? Jeśli tak, to może coś pomogę bo ostantio robiłem taką formę, b. fajnie wyszła... Gdy mamy już odp. wyszlifowane kopyto oklejamy je taśmą klejącą, pasek przy pasku, następnie pokrywamy 3 warstwami pasty do podłóg (żółte mleko w szklanych butelkach), oczywiście dopiero gdy poprzednia wyschnie...

 

Pokrywamy gęstą żywicą i tutaj można eksperymentować ja odczekałem około godziny, można poczekać więcej aż żywica bardziej zżeluje. Obsypujemy płatkami (ok. 2cm. x 2cm.) styrodur, przesączając płatki... Następnie układamy, tutaj też trzeba poeksperymentować, tkaninę szklaną (mi to wyszło fajnie 1 warstwą 110 i 2 warstwami 160 splot skośny). Czekamy aż się utwardzi, wypłukujemy styrodur, oddzielamy taśmę od formy. Koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wyrobu jest taka jak kopyta czyli jeśli chcesz mieć ładną powierzchnie to musisz miec taką na kopycie. Taśmy itp to są dobre na podwozia a nie kadłuby.

Jak uformujesz styrodur to laminujesz go cięką tkanina szklaną następnie szpachlujesz, podkład i lakierek i oczywiście polerowanie.

 

Ja nie jestem fanem dzielenia kopyta, wolę robić podział na kopycie wychodzi dokładniej i łatwiej jest niż z dzielonym kopytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać to co jest na forum :)

 

Że zacytuję sam siebie :

 

Sam kadłub wycinamy nożem, piłką lub ploterem tak jak w tym przypadku :

 

toto5003.jpg

 

Naklejamy szablony górny, przedni, tylny

 

toto5005.jpg

 

Całość styroduru szlifujemy do szblonów, czasami warto zrobic dla kontroli szablony zewnetrzne ( obrysowe )

 

toto5006.jpg

 

Styrodur przeciwnie do styropianu ma bardzo "gęstą siatkę", czyli nie wymaga oklejania taśmą klejącą, Wystarczy go dokładnie wyszlifować i wypolerować. Na taką formę spokojnie możemy nakładać tkaninę szklaną i laminować.

Następny etap to szlifowanie laminatu, ja używam tarnika do drewna i coraz drobniejszych papierów ściernych.

 

toto5007.jpg

 

Wycinam w kadłubie ( owiewce ) potrzebne otwory.

 

toto5008.jpg

 

Wypłukuję styrodur, dorabiam wszelkiej maści wloty, wyloty.

 

toto5009.jpg

 

Cały proces dokładnie opisuję w : Budowa ToTa-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.