Skocz do zawartości

lewe śmigło?


dmz

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem.. zmontowalem easy glidera, wszystko łądnie pieknie, tylko jedna rzecz mi nie pasuje: smigło jest chyba pchające, bo przy normalnie podłaczonym silniku (obroty w lewo, kabelki czarny - czarny, czerwony-czerwony,żółty-żółty). kołpak zamontowałęm normalnie, oryginał od multiplexa. łopaty są graupnera 9x6.

 

teraz pytania:

 

1. jak odwróce biegunowosc silnika, to obroty są w prawo, tzn smiglo ciągnie, ale nie wiem czy to nie uszkodzi silnika (nie powinno moim zdaniem) ?

2. czy takie lewe śmigło może pracowac jako śmigło ciągnące i czy nic zlego sie nie stanie.

 

sorki za może głupie pytania, ale po przejsciach ze sklepem modelarskim (sprzedali mi złe serwa zly silnik, zly regulator) boje sie ze i łopaty sprzedali złe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każde śmigło może pracować jako ciągnące i pchające. Popatrz na napisy na śmigle, zawsze powininny być w kierunku lotu. Zmiana kierunku obrotów silnika nic oczywiście nie uszkodzi, i nie ma ku temu żadnych przeszkód. Patrząc od tyłu modelu, śmigło powinno się kręcić w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma kręcić w prawo, patrząc od strony modelu. Czyli śmigło ma się "wkręcać" w powietrze tak jak śruba prawoskrętna.

 

Jak chcesz zmienić kierunek obrotów to zamień miejscami dwa z trzech kabelków idących od regulatora do silnika. Nic się mu nie stanie.

 

Zarówno śmigło lewe jak i prawe może pracować jako ciągnące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję panowie za odpowiedź. zamienilem kabelki czerwony i czarny, jako ze to na pewno zasilanie. żółty został jak jest. teraz silnik kreci oczywiscie w prawo patrząc od modelu. jedyne co mnie i śmigło ciągnie.

 

pozdrawiam

 

aha, jeszcze jedno pytanko. silnik podczas uruchamiania aparatury piszczy, tzn wydaje z siebie jakies 2 dzwieki. z tego co wyczytalem to "tak ma być". ale wole się upewnić. a więc "tak ma być"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć

Tak ma być, silnik tak zgłasza gotowość do pracy/ został zaprogramowany pomyślnie;]

 

Ps.W silniku bezszczotkowym nie ma coś takiego jak + i -.

W tych silnikach są fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.