Jump to content

Silnik TURNIGY SK 2826-1000 + kret


Bartus

Recommended Posts

Dzisiaj miałem kreta :ass: Wszystko opiszę później, bo teraz się trochę śpieszę. Kadłub wbił się jakieś 10cm w ziemię. Silnik jest cały w ziemi. W środku też. :ble: Później może dam fotki. Teraz pytanie: umyć go wodą i wystawić na słońce? czy co? czytałem gdzieś żeby w wodę destylowaną, później spiryt i na koniec naoliwić łożyska. Co z tym zrobić? Za pomoc z góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Ja zaordynowałbym wodę destylowaną, może na początek z jakimś detergentem, płynem do mycia naczyń, potem wypłukał wodą destylowaną i piekarnik na 70-80 stopni, lub na 2 dni na kaloryfer, a teraz to chyba parapet nasłoneczniony. Na koniec olej do łożysk. Kiedyś tak odratowałem odbiornik po kąpieli w Zatoce Puckiej.

Link to comment
Share on other sites

Silnik dobrze jest rozebrać ile się da. Jeśli łożyska nie są kryte, można całość przedmuchać kompresorem i umyć w benzynie ekstrakcyjnej. Uzwojenia są pokryte lakierem i wygrzewane. Kiedyś był on na bazie alkoholu więc z denaturatem bym raczej uważał - licho nie śpi mimo postępu technicznego. Po myciu trzeba łożyska nasmarować. Jeśli są kryte, pozostaje kompresor aby nie wypłukać smaru. Piach do krytych łożysk tak szybko nie wchodzi. Oliwienie łożysk jest na krótką metę, oliwa wyrzucana jest przez wirujące kulki i takie łożysko zaraz wysycha i gwiżdże jak nieszczęście.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.