Skocz do zawartości

problem z naładowaniem baterii


kumza

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec polatałem sobie rwd i nagle spadek mocy więc idę naładowac baterie gdy wyjmuje baterie to zauważyłem że jest ona spuchnieta i lekko ciepła troche odczekałem i podpiołem ja do ładowarki i wyskakuje mi takie coś

Bardzo prosze o pomoc niewiem co mam robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Takie ostrzeżenie pojawia się gdy napięcie na celach jest za niskie. Mierzyłeś miernikiem napięcia na poszczególnych celach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

można sprawdzić ładowarką jednie podczas ładowania, gdy się ładuje to naciskasz status"+" no i Ci pokazuje napięcie na każdej celi. Lepiej skocz do kumpla i sprawdź. Możliwe że pakiet umarł lub któraś z cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale 2 dni temu zaliczyłem małego kreta smigło poszło i koszulka od bateri sie porwała i moze sie dziura zrobiła od wkrętów na które zamocowane jest podwozie i moze od tego ta bateria umarła :(

 

edit: A zerwac koszulke i skrawdzic czy nie ma dziur i czy cela sie nie uszkodziła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wychodzi na to że masz to samo co ja w pakiecie Turnigy 3s 1300mah 20-30C. Jeżeli potwierdzi się że jedna cela jest słabsza to masz możliwość zrobienia z tego pakietu 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozebrałem baterie i ewidentnie widać że jedna cela jest padnieta jest bardzo miękka w dotyku i łatwo sie wgina i wydaje się jak by tam było powietrze.

ps.a czy trudno jest zrobić z bateri 3s na 2s proszę o odp bo jak bym był wstanie to zrobić to bym tą baterie jeszcze uratował fakt że napiecie 7,4 ale zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przy pomocy kolegi zrobiliśmy pakiet 2s 7,4v i tu pytanie bo z balansera wychodzą 4 kable do 3s a do 2s ? tak samo ma byc ? narazie ładuje baterie bez balansera i ją kontroluje czy sie nie robi ciepła jest okej.

Do ilu ona będzie się ładowała ? bo mam narazie 7,62Vi czas ładowania 17 min

 

EDIT : bateria naładowała sie do 8,40 a czas ładowania to około 60 min.

Obroty śilnika są troche mniejsze ale bez problemu rwd sobie radzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam mam podobny problem tylko ze moja bateryjka w sumie nie byla jeszcze ladowana mam tez accuelle 6 i pokazuje mi low voltage. Gdy sprawdzam miernikem mam napiecie 6,92 Nie w siem w sumie co zrobic z tym fantem pakiet zostawilem podlaczony do modelu na noc i to chyba byl moj blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.