Skocz do zawartości

Regler HKss60A-ESC


z.nicgorski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jak w temacie HK60A-ESC, jak to zaprogramować skoro w jednym miejscu piszą że to nie jest regler programowalny w innym, że jest.

Cudo to ma być zamontowane w modelu szybowca o rozpiętości 2,60m z silnikiem KA36-12XL

Mam też mini programator do regli o nazwie handlowej CARD v3.0, ale on go nie widzi ?

Może dało by się na słuch (bip,bip,...//bip itd?) Ale skąd wziąć ten szyfr ?

Dzięki za szczegółowe informacje.

pozdrawiam

szybownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Leszek_K

Wczoraj walczyłem z "bipami" na reglerze, nawet wypisałem na kartce to co bym chciał mu zapisać w

jego pamięci ale pogubiłem się dość szybko. Tak właściwie to już nie wiem czy i co mu wczytałem ?

Jak Ty radzisz sobie z tymi dzwiękami, dla mnie to kakofonia ! Mam coś co nazwałbym mini programatorem o nazwie CARD v3.0 też z HKing'a, ale regler tego nie łapie ?

Poproszę o łatwe wskazówki programowania tego ustrojstwa...

szybownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz nadajnik, gaz ustawiasz na maxa. Dopiero w tedy włączasz zasilanie regulatora. I zaczyna się ta sekwencja, melodyjka ton.

(jak masz Serwo tester to jeszcze wygodniej)

 

Melodyjka ton

♪— Options 1. Cell Type and No. of Cells

♪— — Options 2. Throttle Setting

♪— — — Options 3. Brake Setting

♪— — — —Options 4. Direction and Cutoff Type

♪— — — — —Options 5. Timing Mode

♪— — — — —Option 6. PWM setting

 

 

Każda opcja powtarzana jest trzy razy.

Żeby wejść, w podopcje, tych opcji co wyżej, musisz przesunąć w odpowiednim momencie manetkę gazu na środek.

W tedy zaczną się bipy krótkie i długie (każde powtarza się trzy razy)

 

Option 1.1 Cell Type and Number of Cells

 

Only for 50A/60A/ 100A-LV / 200A-LV

(LV as 2S-7S)

• — 1 Short + 1 Long NiMh/NiCD Auto Cell Count - 0.8V/Cell Cutoff Voltage *

• — — 1 Short + 2 Long 7S Li-Po (25.9V) – 21V Cutoff Voltage

• — — — 1 Short + 3 Long 6S Li-Po (22.2V) –18V Cutoff Voltage

• — — — — 1 Short + 4 Long 5S Li-Po (18.5V) – 15V Cutoff Voltage

• — — — — —1 Short + 5 Long 4S Li-Po (14.8V) – 12V Cutoff Voltage

• — — — — — — 1 Short + 6 Long 3S Li-Po (11.1V) – 9V Cutoff Voltage

• — — — — — — — 1 Short + 7 Long 2S Li-Po (7.4V) – 6V Cutoff Voltage

 

Jak usłyszysz opcję która Cię interesuje przesuwasz manetkę gazu w górę, wtedy usłyszysz długi ton. Znaczy ze opcja jest ustawiona,

I regulator znów jest w opcjach tych co na górze czyli melodyjka ton. Żeby ustawić inną opcje postepujesz jak wyżej. Banalnie proste :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnij na koniec o tym, tego nie napisałem.

Tylko pamietaj po calym cyklu programowania dac najpierw gaz na zero a dopiero potem wylaczyc ten interes. Inaczej zaraza nie zapisze nowych ustawien. Zgadnij skad wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za wszystko !

wracam z programowania i d..a

po wejsciu w pierwszą opcje, podstawową, później jest kompletna cisza, te sygnały z opcji pierwszej są poprawne i dalej nie ma bipów, cisza !

Co dalej, co jest ? Robiłem to na wszystkie sposoby, po usłyszeniu własciwej sekwencji bipów drążek na minimum (bo na pół to lipa) i cisza ?

co robić ? pomocy !

szybownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze sa dwie mozliwosci:

- trzasniety regulator

albo

- wajcha gazu w polozeniu srodkowym nie daje impulsu 1.5ms. Moze byc tak ze przelatujesz wajcha przez 1.5ms, regulator to lapie i wchodzi w obsluge jakies opcji a potem zimna d.... bo mu sie impulsik nie zgadza. Dla regulatora srodek gazu to 1.5ms z jakas tam tolerancja, niezbyt duza zreszta. To samo dotyczy pelnego i malego gazu.

Upewnij sie ze nie masz zzaprogramowanych zadnych krzywych, ze srodek to srodek itd.

Masz cos takiego jak miernik mocy z generatorem sygnalu serwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek POMOCY !

Zdaje mi się (czy to możliwe), że rozregulowałem regla na amen.

Teraz to już nawet nie chce wejść w tryb pierwszego wyboru opcji !?

Niby to wydaje dzwięki ale silnikiem nie rusza.

Kombinuję a to sygnał z FC16, a to z generatora i jest to samo, silnik chodzi kilka sekund i

staje. Spytam Cię jeszcze , czy mogę wrucić do ustawień fabrycznych, tylko jak ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.