Skocz do zawartości

Turnigy Accuell


intel1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem lepszej ładowarki, wybór padł na Accucell'a 6. (Myślę że dobrze wybrałem) Gdy czytałem specyfikę ładowarki to stwierdziłem, że starczy mi w zupełności, ale moje pytanie brzmi, o co chodzi z tą mocą rozładowywania (5W) i ładowania (50W). Czy to jest tylko parametr mówiący o jej sile ładowania, czyli im mniej "W" tym dłużej się będzie ładować, ale przecież od czasu ładowania zależy ilość "A". Mam nadzieje że każdy zrozumiał moje zapytanie. Liczę na szybka odpowiedz i ewentualnie na jakieś inne propozycje co do ładowarki. Zastanawia mnie jeszcze Hobby King ECO6, co wy na to ???(Wiem, że jest tania, ale parametrami jest zbliżona do Accuell'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To, że ładowarka może podczas ładowania rozproszyć moc 5W, oznacza, że np. rozładowując akumulator o napięciu 12V, max. prąd rozładowania będzie wynosił 5W/12V=0,42A. Dla akumulatora o napięciu np. 7,4V max. prąd rozładowania będzie wynosił 0,68A (5/7,4). Jasne?

 

Podobnie z ładowaniem:

jeśli ładujemy pakiet do napięcia 8,4V (Li-pol 2s) to możemy to robić max. prądem jaki da ładowarka, czyli 5A. Nie przekraczamy mocy dopuszczalnej 50W, bo 5A*8,4V=42W.

Jeśli natomiast będziemy ładować pakiet 4s (do napięcia 16,8V), to ładowarka zmniejszy prąd ładowania do wartości 50W/16,8V=2,9A. Jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 5-tka za lekcję fizyki. I kto powie, że modelarstwo nie uczy, nie wychowuje i nie bawi? Zawsze żonie tłumaczę, że koszty prawie takie same jak przy budce z piwem, a pożytek większy. :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.