Skocz do zawartości

Turnigy X5 3s


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem z poczty nowość brandowaną przez Turnigy a dokładniej model ładowarki X5 3s.

 

Ładowareczka oczywiście z HobbyKing'a.

 

Ładowarka może niezależnie ładować 5 pakietów naraz. Dla każdego możemy dowolnie ustawić prąd ładowania 1A, 2A lub 3A.

Moc ładowarki to 190W/15A.

Zasilanie wejściowe w granicach 13.5-18V

 

Minusem na wstępie jest sposób doprowadzenia zasilania- banany na kablu oraz krokodyle z przylutowanymi gniazdami do bananów. Czyli nie ma póki co możliwości podłączenia jej do zasilania np. z zasilacza od komputera. Konieczne jest zrobienie przejściówki.

 

Można natomiast podłączyć do akumulatora samochodowego, co za chwilę sprawdzę.

 

Jak tylko wrócę z lotniska i dorobię przejściówkę- sprawdzę balansowanie na każdym z poszczególnych portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szybki test- ładowarka ładowała pakiet 3s 4000mAh prądem 3A zasilana z akumulatora samochodowego.

 

W domu dorobiłem przejściówkę do zasilacza.

 

Ładuję 2 pakiety 3s 4000mAh prądem 2A. Po naładowaniu podam napięcia na każdej z cel.

Przed ładowaniem pakiet pierwszy miał 3.75V na każdej celi, a pakiet drugi 3.69 3.66 i 3.68V.

 

Estetyce ładowarki nie można nic zarzucić. Ładny biały kolor, brak nadlewek na tworzywie, zaokrąglone kanty, silikonowe kable AWG16 od zasilania.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz.

To tak jak by połączone 5 małych ładowarek 2-3s z tym, że mamy możliwość wyboru prądu ładowania i jeden zasilacz.

 

 

edit:

Zauważyłem kolejną ciekawą rzecz.

Ładowarka gasi czerwone światełko kiedy przestaje balansować. Kiedy cele gubią równość napięcia to balanser znowu wkracza do akcji i czerwona lampka się zaświeca powoli. Nie robi tego od razu. Można się przestraszyć że coś jest nie tak ale zauważyłem, że to normalny objaw że gaśnie wolno i zaświeca się też powolutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pakiety naładowane.

 

Kiedy ładowanie się kończy gasną wszystkie światełka prócz zielonego- sygnalizującego, że ładowarka jest podłączona do prądu.

 

Miernikiem sprawdziłem oba pakiety.

 

Pakiet 1: 4.18 4.18 4.18

Pakiet 2: 4.18 4.18 4.18 :D

 

Wygląda na to, że całkiem przemyślany sprzęt ładuje pakiety do bezpiecznej granicy. Swojego Accucella 6 zawsze odłączałem przed końcem aby nie pakować w pakiety ile wlezie a tutaj nie muszę się martwić bo ładowarka zostawia mały luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.