Skocz do zawartości

eco six balancer / charger i lipo ray 2200 3s


dmz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

kupilem dziś ładowareczke jak w tytule, i pomyslalem sobie ze od razu naladuje moje 2 lipole raya 2200 3s.

 

podlaczajac wtyczke tam gdzie pasuje do balansera, okazalo sie ze pakiet nie chce sie ladowac i wyskoczyl bład "Battery Vol Err Cell Connect" zapewne wszystkim dobrze znany.

 

na necie znalazlem tylko info ze to problem polaczen, lub kolerjnosci cel. udalo sie podejzec rozklad cel podczas chwili "łądowania" zanim sie zatrzymywalo. pirewsza cela pusta...

 

szkoda mi kasy na oryginalna ladowarke pakietow pelikana, postanowilem zadzialac sam.

 

wiec wzialem miernik i zmierzylem napiecia na poszczegolnych przewodach pakietu. czerwony kabelek to plus, dalej trzeba bylo pomierzyc napiecia wzgledem tego czerwonego kabelka we wtyczce pakietu(lub po prostu plusa pakietu) i zaznaczyc sobie jakos kolejnosc cel (napięć). oczywiscie pierwsza cela to ta na ktorej zmierzymy okolo 3,6 volt zaleznie od naladowania pakietu, ostatnia to będzie ta ktora ma pomiedzy czerwonym a jej czarnym powyzej 11 volt.

 

jak juz mamy kolejnosc kabelkow (i cel) mozemy sie zabrac za rozpinanie wtyczki.

 

UWAGA!!! jak zewrzemy kabelki wtyczki to mozemy sie pozegnac z pakietem. mi osobiscie udalo sie nie spalic pakietu, ale z kabelkow poszedł siwy dym, obralo je konkretnie z izolacji, a poniewaz trzymalem je w palcach, jeden dostal mi sie pod paznokiec i bardzo mocno poparzył!!!

 

najlepiej wyciągać kabelki z wtyczki po jednym!!! i od razu umieszczać gdzie trzeba. jesli wyjmujemy wiecej niz jeden przewod, wsadzmy jeden z nich od razu w jakas izolacje!!!

 

poniewaz pelikan zrobil swoj standard ukladania przewodow we wtyczkach swoich pakietów - w kazdym razie nie pasuje on do mojej budzetowej ladowarki - i na dodatek uzywa zlacz 5 pinowych do pakietu 3s, prawidlowy uklad w owej wtyczce jest taki jak na obrazku.

 

Dołączona grafika

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ae096ab55143694.html

 

mam nadzieje ze to komus pomoze. ja nic nie znalazlem na necie o dopasowaniu pakietow pelikana do tej ladowarki. a calkiem fajna jest :) bo tania :D

 

teraz ide do samochodu naladować pakiet.

 

 

Aha; dla początkujacych jak ja: UWAŻAJCIE NA KABLE OD LIPOLI. te pakiety są NA PRAWDE CHOLERNIE MOCNE. o ile napiecie jest takie sobie, o tyle PRĄD JAKI ODDAJĄ jest kosmiczny i robi się z tego na prawde kawał spawarki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.