Skocz do zawartości

Silnik do sky lady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem tu nowy.Szukałem w tematach na forum o silniku do SK ale wiele nie znalzłem.Chciałbym wymienic silnik w moim SK.Ten sie poprostu nie nadaje.Obecny silnik jest typu 480 pakiety są nowe 900mAh 8.4V.Patrzyłem po internetowych sklepach modelarskich za silnikiem bezszczotkowym ale niebardzo wiem,który mozna zastosować w SK.

tu jeden z moich filmików i oczywiscie crash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zlinczować kogoś kto ci doradził skay lady - dla mnie to mega badziew.

 

Ja bym wten model nie inwestował ani złotówki , tylko kupił inny....

 

Jak już się uprzesz to kup:

 

Kup sobie e-max2228 czy podobny koło 1000obr./v

Do tego regulator bezszczotkowy 25a i pakiet lipola 11v,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator który kupiłeś nie nadaje się do silnikow bezszczotkowych.Potrzebujesz regla np http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6105. Silnik może być taki jak poleca kolega WZ , ale dodam tylko że trzeba go dobrze zamocować bo może wyrwać tą plastikową wręgę do mocowania silnika (ja wstawialem tam sklejke ). A jak juz ci się uda zamontowac silnik to musisz samolot na nowo wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator musi być do silników bezszczotkowych np

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1304 lepirj kupić mocniejszy - przyda się do innych modeli

śmigło

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1836

a tu masz jeszcze inny kołpak pod ten silnik i śmigło http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat, bo już linki nie działają.

 

Mój Skylady po wielu uderzeniach odmówił współpracy.

Dokładniej gry podaję gaz (baaaardzo powoli) silnik zaczyna piszczeć, potem nawet drgnie i przestaje reagować wogóle.

Myślałem, że silnik, ale podpięty na sztywno do baterii działa.

 

Pytania brzmią:

a) czy to raczej silnik czy regulator?

B) czy kupić oryginalne czy zmieniać na bezszczotki?

c) jakie części dobrać przy wymianie? Linki z tego wątku są już nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina lezy po stronie regulatora nie łapie fazy, pytając czy bezszczotka czy tak jak w orginale napęd mosisz sam sobie odpowiedziec na to pytanie, czy chcesz zainwestować czy kupic regiel i dalej latać? ja mimo wszystko polecam abyś zmienił na zestaw bezszczotkowy . Jesli zamierzasz kupic sam regulator to poszukaj regla 20A do silników szczotkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jaką bezszczotkę byś polecał do takiego maleństwa?

 

A co do opcji z samym reglem i w myśl zasady, że nie ma głupich pytań, tylko głupi pytający:

1. Regle do 20 A mają w danych technicznych, że są do silników klasy 400. W Skylady jest silnik klasy 480. Czy 20 A nie będzie za mało?

2. Jak porównać parametry bezszczotek ze szczotkami? Jedne mówią o klasie, drugie podają moc. Czuje się jakbym miał porównywać tabasco z herbatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz kupić większy regulator dla pewności 30A choć przy wadze 650g silnik 480? no to już producent wymysla. Jak porównać szczotke z bezszczotką pytasz hmm.. najlepiej chyba z danych technicznych , jeśli nie masz a masz model to patrzac na wage bierzesz bezszczote. Do masy 650g wystarczy ci silnik 160-200W który tam sie zmieści .To jest model rekreacyjny więc starczy ci dolna granica mocy wskazanej przeze mnie ,choc zawsze możesz chciec wznosić sie pod katem >70* to możesz i więcej niż 200W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam wrażenie, że ten silnik 480 to tylko zmyłka ;) Ale danych technicznych oryginalnego silnika znaleźć nie mogę, tylko narzekania, że jest słaby ;)

 

Dzięki za pomoc. Bo choć temat był wałkowany milion razy, to linki do części które ktoś poleca po prostu już nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.