Skocz do zawartości

Długość anteny Corona RP6S1


~IgorArt~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie mogę znaleźć listę długości anten odbiorników...a konkretnie do Corona RP6S1. Kupiłem ją z rozerwaną anteną i wymieniłem na nową (aby starej nie lutować). Niestety zasięg zrywa się po ok.10m na złożonej antenie i ok.60 na rozłożonej. Stara ma jakieś ubytki i nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnej mi informacji.

W modelarni jej nie mają a w riku jest tylko RP6D1. Nie wiem też czy obliczenia dł. anten (300000/częstotliwość/8) można stosować do odbiorników z syntezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to już nie wiem co mam myśleć. Naczytałem się o tym sporo na tym forum i z tego co widziałem to znaczenie mają często małe różnice a duże nie w zależności od wyniku wzorów na dł. anten, np. wymiarowa antena skrócona o połowę, jedną czwartą, jedną ósmą, jedną szesnastą itd. może działać idealnie, natomiast skrócona o 5cm może znacznie stracić na właściwościach.

Poza tym nic się temu odbiornikowi nie stało. Jak go kupiłem zlutowałem antenę i miał odpowiedni zasięg. Po 2-3 kretach antena przerwała się ponownie (z ubytkami). po zlutowaniu a następnie wymianie na nową działa jak wyżej. Odbiornik jest owinięty w gąbkę na samym końcu kadłuba bez możliwości uderzenia w cokolwiek; znajduje się w delikatnie powiększonym Wicherku 15 z lotkami, który przeze mnie i moich znajomych jest czasem nazywany czołgiem bo przeżył już ogromną liczbę kretów bez żadnego zadraśnięcia, więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu innym niż antena. Jej obecna długość wynosi ~95cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2-3 kretach antena przerwała się ponownie (z ubytkami)

A może po trzecim krecie rozleciał albo przesunął się rdzeń filtra i odbiornik jest rozstrojony?

A może filtr ceramiczny p.cz. wyzionął ducha?

Naprawdę, 5 cm anteny to nie jest aż tak krytyczna sprawa jak parę innych elementów w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co radzicie zrobić? Nie znam się tak dobrze na elektro żeby samemu zlokalizować te części i sprawdzić czy nie są uszkodzone...jak to zrobić? Jak sprawdzić co jest uszkodzone?

Poza tym nadal proszę o pomoc w znalezieniu regulaminowej długości anteny bo ciężko mi uwierzyć żeby coś w środku poszło...musiałby być strasznie delikatny a chyba do RC tak się rzeczy nie robi...przy projektowaniu elektroniki przewidują krety itd. a mój odbiornik ma tam jak w czołgu wypchanym poduszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugosc anteny jest istotna w nadajniku, tam uklad jest strojony dokladnie. W odbiorniku - Schulze (bardzo dobra firma) pisze w dokumentacji swoich odbiornikow ze wszystko pomiedzy 50 a 100cm jest w porzadku. Sadze ze wiedza co robia.

Mozesz miec przerwany przewod w antenie - trzyma sie toto na izolacji a ty nie wiesz co jest grane. To jedna z mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - szybciej stracisz model z zasięgu wzroku niż z zasięgu radia - no chyba że latasz FPV ...

Jak tylko ją przylutuję to na pewno sprawdzę i opiszę wrażenia ;] ...mam nadzieję, że w ten weekend. Do tego czasu będę tu zaglądał i jak ktoś coś nowego wymyśli, albo będzie znał długość anteny do Corona RP6S1 to z góry dziękuję :]

>>>----------------->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.