Jump to content

HK-7X v2 - kilka pytań...


HubertFab

Recommended Posts

Witam.

 

Temat dotyczy tego radia:

Dołączona grafika

 

Mam 7 pytań ponieważ nie chce wywalić $$$ w błoto.

 

1. Czy opłaca się zmienić Zebre 4FM PRO na HK-7X v2 ?

2. Jaki akumulator zasilający zmieści się w tym radiu. (Proszę o wymiary komory baterii, lub przykładowy model np: Turnigy 1,8Ah 3S)

3. Do czego służy "Bind Plug" ?

4. Czy ma opcję ustawienia czasu lotu ? np: 12min, po upływie zadanego czasu daje znak aby lądować?

5. Czy ma mikser klapo-lotek ?

6. Ma 1km zasięgu? (Myślę na przyszłość - FPV)

7. Jeśli masz tą aparaturę to jesteś z niej zadowolony, czy coś cię zaskoczyło po otrzymaniu paczki?

 

Proszę o odpowiedź na pytania i z góry dziękuję- Hubert Fabieński.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam takią aparaturę i miksera - klapo lotek brak.

:cry:

Jest tylko oddzielne wyście na klapy.

Czas lotu - można włączyć timer, ale jeszcze nie próbowałem.

Osobiście to dzisiaj bym kupił Turnigy 9x, tam jest mixer klapo-lotki

Więcej pytań - prosze na PW

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam!!!

Posiadam tę aparaturę od kilku miesięcy. Jak dla mnie na początek dobra. obsługa banalnie prosta-zawiera możliwość ustawienia podstawowych parametrów (subtrim, zakres wychyleń, dual rate, gotowe miksery itd.). Zasięg maksymalny niestety niesprawdzony-brak czasu i chęci, pewne jest że dobrze działa w odległości około 500m-tyle sprawdziłem. Niestety miksera klapolotek brak. Można sobie ustawić klapy na oddzielnym kanale i załączać przełącznikiem. Nie udało mi się także uzyskać różnicowego wychylenia lotek-podpinając serwa lotek pod dwa oddzielne kanały. Być może moja wiedza w tej materii jest za mała i nie potrafię tego zrobić ale według mnie po prostu się nie da. Timer jest ustawiany w zakresie 0-99 minut i załącza się gdy dodajemy gazu przepustnicą. Wymiary komory na baterie-pakiet:dł.120mm, szer.31mm gł.30mm. Na zwykłych (nie alkalicznych)bateriach firmy Philips udało mi się uzyskać czas pracy nadajnika 4 x30 minut. Po tym czasie napięcie spadło do 8,4v i odbiornik przestaje reagować. Można ustawić maksymalny spadek napięcia po którym załącza się alarm. Bind plug służy do zbindowania odbiornika z nadajnikiem-robi się to raz dla każdego posiadanego odbiornika , żeby odbiornik widział nadajnik.

Reasumując jestem zadowolony z tej aparatury. Zakupiłem w kraju-nową za 300 zł. Na dzień dzisiejszy wylatałem na niej około 8 godzin w realu i nawet nie wiem ile na symulatorze i jest bezawaryjnie. Jednak gdybym miał ponownie wybierać to tylko TURNIGY 9 z HK. W tym setupie co jest teraz oferowana jest nie do przebicia. Stosunek możliwości i jakość do ceny jest po prostu rewelacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Ja latam samolotem z klapolotkami, a aparaturę mam ustawioną na Heli 2,

Dzięki temu udało mi się podpiąć lotki pod dwa kanały bez kabla 'Y".

Automatycznie też zostaje zmiksowany ster wysykości z lotkami. Kiedy poruszam drążkiem klapolotki - działaja klapolotki, jak sterem wysokości i klapolotki sa na 0 to działają klapy.

W moim "Michasiu" sprawdza się rewelacyjnie.

Czyli takie małe oszustwo i prawie się udało

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Oj zamieszałeś teraz .Mylisz trochę pojęcia klapolotki-klapy-lotki. Klapy jako takie występują oddzielnie niż lotki i są wykorzystywane do startu i lądowania. Lotki natomiast służą do wykonywania zakrętów-pochylają model w lewo lub w prawo. Lotki mogą służyć także jako klapy i wtedy nazywamy je klapolotkami. Kiedy poruszasz drążkiem od lotek to poruszają sie lotki. Klapy jako takie włącza sie przełącznikiem lub potencjometrem-w zależności od aparatury i ustawień. Jak ruszasz sterem wysokości to zapewne wychyla się ster wysokości a nie klapy.Michaś nie ma klap! Dopiero powstaje wersja z klapami. Można natomiast w Michasiu ustawić lotki jako klapy posiadając aparaturę, która daje taka możliwość. Z Twojego opisu wynika że ruszając drążkiem wysokości wychylają Ci sie klapy(których nie masz)-wychyla Ci sie raczej ster wysokości.

Link to comment
Share on other sites

Ehh zamotałem trochę.

No tak Merlin 1212 masz rację. Michaś nie ma klap tylko lotki, Ja chciałem zmiksować je aby działały jako klapolotki. Aparatura ta nie pozwala na takie miksowanie. Jak model ma klapy i lotki, to fakt, że można wtedy podłączyć klapy pod przełącznik.

W trybue Heli 2 tak mam ustawione, że jak ruszam drążkiem wysokości to lotki razem dziłają jak klapy. Mam nadzieję że teraz jest troche jaśniej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

:devil: zdarza sie. W każdym bądź razie dzięki za podpowiedź jak poradzić sobie z oddzielnymi kanałami na lotki w tej aparaturze. Już zacząłem kombinować :jupi: Mam nadzieje że uzyskam zadowalające wyniki. Znaczy że jak ruszasz sterem wysokości to rusza się wysokość i lotki razem-może wrzuć jakiś filmik-jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

witam

potrzebuje do tej aparatury tylko v1 antenę nadajnika. moja niestety uległa zniszczeniu. jest co prawda sklejona żywicą i zasięg nie uległ pogorszeniu, aczkolwiek jest nieruchoma i strasznie mnie to denerwuje podczas transportu. Wie może ktoś, gdzie coś takiego można kupić, ewentualnie może ktoś posiada jakąś zdekompletowaną na części.

pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.