Skocz do zawartości

Silnik do jachtu elektrycznego.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszkujuję silnika do modelu jachtu dla mojego kolegi, który zakupił go w sklepie z zabawkami, cóś ala "Fido" itp. Ma silnik podstawowy, lecz chciał by żeby silnik wyciągał około 30-40 km/h, czyli około 4000 i w górę obrotów na minutę. Myślałem żeby kupić w hobby king, ale najpierw musiałbym zobaczyć w Polsce. Silnik ma wymiary:

a)Długość(bez wału)-5,5cm

b)Wysokość silnika (średnica)-2,5cm

c)Długość z wałem- 7cm

d)Średnica wału ok.1mm

 

Oczywiście silnik niemusiał by być takich wymiarów ale fajnie jakby był. Mam jeszcze pytanie, czy silnik mógłby być chłodzony wodą, jeśli w wersji podstawowej był chłodzony normalnie, czyli powietrzem z wnętrza łódki. Jeśli byłby ktoś kto mógłby mi coś doradzić to byłbym bardzo wdzięczny. I ile by to kosztowało i czy by się to opłacało też chciałbym wiedzieć. ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze podaj wymiary i dane tej łódeczki a najważniejsze to waga !

 

po drugie jaka jest tam elektronika ? jeżeli pasmo 27MHz to czy zamierzacie ją na pasmo modelarskie z mormalnym d-kanałowym odbiornikiem , serwem , i regulatorem obrotów.

 

Co do chłodzenia to wystarczy wziąść kawałek rurki mosiężnej (kupisz w markecie budowlanym) i owinąc silnik a jedą z koncówek wyprowadzić tak aby podczas płynięcia zabierała wodę a drugą wyprowadzić ponad linię wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do chłodzenia to wystarczy wziąść kawałek rurki mosiężnej (kupisz w markecie budowlanym) i owinąc silnik a jedą z koncówek wyprowadzić tak aby podczas płynięcia zabierała wodę a drugą wyprowadzić ponad linię wody.

A jak to technicznie zrobić ? Sorry za lamerskie pytanie, ale tak na brutala , to ta metoda nie działa...

Wczoraj właśnie eksperymentowałem z taką rurką fi3mm kupioną w "Leroju" , która zamiast "zawijać" się wokół kija od szczotki pięknie zgięła się na płasko w jednym miejscu i następnie pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.