Skocz do zawartości

Paliwa ARCTICGLOW - jakie oleje


mikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś tutaj będzie potrafił/mógł odpowiedzieć na to pytanie. Próbowałem zapytać jakiś czas temu właściciela firmy, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.

Wiem że z zakresu mnie interesującego w paliwach tych stosowane są dwa oleje - oznaczone "TLRD" (mieszanka rycyny i syntetyka) i TLS - czysty syntetyk.

 

Pytanie - co to za oleje?

Jaki jest skład TLRD (zawartość syntetyka, zawartość rycyny, rodzaj syntetyka, rodzaj (marka) rycyny)? Co do TLS - co to za syntetyk?

Nie sądzę żeby producent (paulika) rzeczywiście samemu syntezował oleje, albo odgumiał rycynę. Prawdopodobnie bierze składniki, miesza i tworzy paliwo. Pytanie - z czego? Chciałbym wiedzieć, żeby móc zaufać :)

 

Do nakarmienia Saito i 46AX a także kilka 2t i 4t ASP kolegów :)

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przecież te informacje stanowią tajemnicę handlową!!!

Z podobnym skutkiem możesz zapytać w browarze o recepturę piwa.....

@Paweł -> http://www.ripmax.com/3index.asp?OrderBy=ItemName&Category=080-060

 

ups... właśnie zdradziłem tajemnicę handlową.. Np. MT Irvine Contest 10 składa się w 18% z Klotza Super Techniplate, oraz w 10% z nitro. Klotz Super Techniplate to z kolei 20% BeNOL (rycyna Klotza) oraz 80% oleju syntetycznego Techniplate Klotza.

 

Taka tajemnica? Nic więcej o paliwach Arctic nie chciałem wiedzieć. TLRD - piszą że rycyna + syntetyk. Ile rycyny, ile syntetyka? Zobacz że Klotz tego nie kryje. Jaki syntetyk? Wybór nie jest wielki, Techniplate, któryś z AeroSynth/Save albo E.D.L - zapewne. Ale chciałbym uzyskać rzetelną informację.

 

@Darek -> podany przez Ciebie link nie daje odpowiedzi na żadne z moich pytań - zresztą jak się zastanowisz, to stwierdzisz że pytania moje postawiłem znając treść z Twojego linka.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie jako chemika ta informacja jest niewystarczająca, podają skład w procentach nie wspominając czy są to procenty wagowe czy objętościowe.....

Poza tym jeśli producenci paliwa Irvine dostarczają Ci wymaganych informacji to po co szukasz innych? Bierz to co Cię satysfakcjonuje i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako chemika ta informacja jest niewystarczająca, podają skład w procentach nie wspominając czy są to procenty wagowe czy objętościowe.....

Poza tym jeśli producenci paliwa Irvine dostarczają Ci wymaganych informacji to po co szukasz innych? Bierz to co Cię satysfakcjonuje i po temacie.

Tyle że ja nie mam zamiaru sam produkować takich paliw, póki różni producenci paliw i silników korzystają z tych samych procentów (czy to wagowych. czy to objętościowych) to taka miara jest dla mnie zupełnie wystarczająca do zrobienia porównania.

 

Wiem że mogę kupować Contesta, wiedząc co siedzi w środku. Chciałem jednak się dowiedzieć co takiego siedzi w Arcticglow - być może są dla mnie lepsze, koszt jest zbliżony - widzę jednak że moje zapytanie odbierane jest jako próba wydarcia tajemnicy firmowej.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

póki różni producenci paliw i silników korzystają z tych samych procentów (czy to wagowych. czy to objętościowych) to taka miara jest dla mnie zupełnie wystarczająca do zrobienia porównania.

 

I tego właśnie nie wiemy (czy używają tych samych procentów) gdyż takich informacji brakuje, a uwierz mi, że jest różnica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% BeNOL (rycyna Klotza)

Pragne uprzedzić ze BeNOL Klotza to nie jest czysta rycyna jak z apteki lub pamietny Castrol M, na wypadek gdyby ktos to przeczytał i chciał to stosować jako zwykłą rycynę.

 

Odpowiednikiem tego oleju klotza jest Maxima Castor 927 (i też nie jest zwykłą rycyną)

 

oleje zawierają substancje usuwające nagar i inne substancje powstające podczas pracy silnika, które być może w waszych silnikach nie występują, do tego lepiej smarują łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% BeNOL (rycyna Klotza)

Pragne uprzedzić ze BeNOL Klotza to nie jest czysta rycyna jak z apteki lub pamietny Castrol M, na wypadek gdyby ktos to przeczytał i chciał to stosować jako zwykłą rycynę.

 

Odpowiednikiem tego oleju klotza jest Maxima Castor 927 (i też nie jest zwykłą rycyną)

 

oleje zawierają substancje usuwające nagar i inne substancje powstające podczas pracy silnika, które być może w waszych silnikach nie występują, do tego lepiej smarują łożyska.

No i właśnie o to chodzi - piszą BeNOL+Techniplate i można już się zorientować co tam siedzi.

A czy tyle informacji można znaleźć np. o TLR?

 

@Paweł - nie jestem chemikiem, ale znam różnicę pomiędzy %obj i %wag - wiem że to nie jest to samo; Zarówno Arcticglow jak i MT podają %obj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.