Skocz do zawartości

RC Helicopter TX 9009


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że ten szrot nie zasługuje na ten dział ale muszę o to zapytać bo to dla pewnego młodego człowieka.

 

Otóż dostałem do naprawy ten shit. Kupiony za granicą od nowości ponoć zepsuty. Nie chciałem ale bardzo prosili żebym dla "synka" zerknął.

Spalony był tranzystor sterujący 1 silnikiem i uszkodzony akumulator.

 

Tranzystor to bajka, akum dostałem jakiś częściowo uszkodzony 3s od jednego forumowicza. Wyciągnąłem dobrą celkę (zasilany jest 1s). Podłączam i lata ale tak wyżej niż 20cm nie uniesie się. Myślę stary akum.

Kupiłem nowy Rhino 1000mAh 2s, wyciągam celkę i niewiele lepiej. z 50-100cm na maksymalnym gazie więcej się nie wzbije a po 2 minutach nie jest w stanie już wcale lecieć.

 

czy ktoś z was widział może coś takiego i może powiedzieć jak to lata?

oto film z YT. nie wiem czy propagandowy ale temu mojemu do daleko do tego z filmu brakuje

 

 

mam już go dość i chciałbym oddać bo i miejsca w pokoju brakuje ale nie chce oddać chłopakowi niesprawnego i i w plecy na akumach nie chce być.

 

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jakaś Syma czy inny 3 kanałowy klon, udający Lamę. Sąsiad ma takiego i to nawet lata, chociaż bez rewelacji. Przy mnie rzeczywiście osiągnął pułap rzędu 3m.

 

Jeżeli ten nie chce latać, to powody może takie jak w Lamach - silniki (szczotki) zużyte albo słabo stykają (może dogięcie szczotek coś da). Skoro nowy, to może zaśniedziały albo niedotarte są. Albo ślizgają się wały (ale tu pewnie by się kręcił wokół osi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki mają identyczny pobór prądu, i mi wygląda że jest on za duży.

Przy ok 2,1V pobierają 3A dając niewiele ciągu (więcej nie daje mi zasilacz).

Nowy akum 1000mAh po minucie lotu tuż nad ziemią jest mocno ciepły.

 

Miałem lamę tam był pakiet 2s też się trochę grzał no ale to była 700 i do tego nieźle dziczyć można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się zawsze wydawało, że Syma lata na 2S, tak jak Lamy. Na zjęciach z allegro chociażby widać 3 pinowe złącza balancera.

 

Wniosek z tego, ze ten TX jest mniejszy, skoro lata na 1S.

Daj sobie z nim spokój, wątpię, żeby coś jeszcze z niego było. Mały tani chiński szrot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.