Skocz do zawartości

Problem z monitorem...


Patryykk

Rekomendowane odpowiedzi

Może są modelarze którzy mieli ten sam problem ?

 

A więc, problem zaczą się już dawno.

Na początku troche pomigał i przestawał i było dobrze.

 

ale po pewnym czasie kiedy włącze monitor, zaczyna mrugać, na początku mocno, obraz jest z lewej strony przyciemniony. po kilku minutch migania, monitor zaczyna mrugać wolniej, i intensywniej, a obraz jest jasny. Przy koncowej fazie monitor przez chwile nie mruga, po kilku sekundach. Nie wiem w czym problem, da sie to jakoś naprawić ?

 

karta graficzna sprawna, bo testowałem na innym monitorze.

monitor testowałem też u znajomego, takie same objawy.

 

Dodaje filmik niżej:

 

http://www14.zippyshare.com/v/42608613/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwerter-inaczej przetwornica. 99% wina inwertera. Z tego co widać na filmie podświetlenie monitora dobre. Świetlówki od podświetlenia albo święcą (są dobre)albo nie świecą (zepsute),same z siebie nie migają. Poszukaj spuchniętych kondensatorów elektrolitycznych w torze zasilania inwertera i w samym inwerterze-te elementy padają najczęściej.

 

Jeżeli miałeś kiedykolwiek styczność z elektroniką, umiesz rozpoznać elementy i potrafisz lutować, powinieneś sobie poradzić-mogę pomóc na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 20min temu przeszukałem papiery, okazało się że na monitor jest 3 lata gwarancji a nie 2. Wiec muszę się przejechać do sklepu, ciekawe co powiedzą. Gwarancja nie jest tylko podbita, ale na szczescie mam fakture, wiec nie powinno być problemów.

 

Nie miałem nigdy styczności z elektroniką, ale myśle że narazie nie bedzie potrzebna. Zobaczymy co będzie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od fachowca lub "fachowca" (takiego co to sie uważa za znawcę) do którego zaniesiesz. Jeśli to tylko kondensatory to koszt elementów nie przekroczy 5-10 zł . A za fatygę-czyli wymianę to już różnie sobie biorą od 30-100 zł. Szkoda ze nie mieszkasz bliżej, pomógłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.