Skocz do zawartości

Problem z kołpakiem smigła, zbyt luźny


wojtek jaworski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym was podpytać o sposoby zabezpieczenia kołpaka, no może nie przed odkręceniem ale jego obracaniem niezależnie od śmigła .

Sprawa dotyczy kołpaka http://www.top-flite.com/airplanes/topa0950-spinner-lrg.jpg . Jest ładny, lekki, pomalowany i amerykański. Niestety ma tendencję do niszczenia śmigieł. Jego podstawa i śmigło przykręcone są solidnie, sama pokrywa kołpaka montowana jest na jedną śrubkę na szczycie kołpaka.

No i wystarczy to żeby po kilku minutach pracy silnika kołpak spotkał się ze śmigłem. Śrubę mocującą dokręcam solidnie, podklejam i nic to nie pomaga. Kolejne kilka minut i kołpak ścina śmigło.

Myślałem o symetrycznym wkręceniu śrubek, które beda go blokować ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga włączamy tryb wyobraźni.

Zakładamy podkładkę kołpaka, śmigło i na koniec sam kołpak. Uruchamiamy silnik, latamy, gasimy i ... widzimy kołpak przysunięty do smigła, a śmigło porysowany w miejscy dotknięcia kołpakiem.

Ścinanie nie oznacza tu odcinania, rozpedziłeś się w interpretacji, nie wymysliłem maszyny do odstrzeliwania łopat. :)

Zastrzegam jeszcze raz, kołpak dotyka "przodu" śmigła, więc rozrusznik nic tu nie ma do rzeczy. Potrzebującym dodatkowych dowodów na niewinnośc rozrusznika, powiem, że przy ręcznym odpalaniu efekt jest identyczny.

 

Kolego Jerzy, skupiłeś się na złej częsci opisu .... albo miałes już za dużo smigieł. Pytanie dotyczy unieruchomienia pary podkładka kołpaka-kołpak względem siebie.

 

Edit: literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nadinterpretacja. Ja zazwyczaj mam ciasno dopasowane kołpaki. W Twoim przypadku oklej wąskim paskiem np. taśmy izolacyjnej lub czymś podobnym albo śmigło albo krawędź kołpaka bo kołpak przymocowany TYLKO na jednej śrubie centralnie ZAWSZE będzie się poruszał i będzie "rysował" śmigło.

Podsumowując - postaraj się by kołpak nie miał luzu względem śmigła i wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.