Skocz do zawartości

nauczyciel ---> uczeń


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien dylemat. Jestem posiadaczem Futaby 9CP i chciałbym podłączyć do niej przez kabel nadajnik ucznia. W sklepach modelarskich znalazłem kable umożliwiające podłączenie Futaby z Hitec-kiem lub Futaby z Futabą.

Nadajnik E-sky ka taką samą wtyczke jak Hitec.

 

Czy nadajnik E-sky w roli ucznia będzie współpracował z Futabą w roli nauczyciela :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wtyczki tylko dopasowania kanałów w obydwu nadajnikach (przynajmniej tych podstawowych obsługujących GAZ-LL-LP-SW-SK. Nie wiem czy E-Sky ma kanały tak samo przypisane jak Futaba. Sprawdż. Jeżeli nie to sprawdź czy możesz w F9 dowolnie przypisywać kanały - jeżeli tak dopasujesz się z F9 do E-sky'a. A wtyczką się nie przejmuj w każdym kablu ważne zawsze są tylko dwa przewody GND i Signal :lol2: .

zobacz tutaj: http://www.mftech.de/buchsen_en.htm i tu: http://www.smartpropoplus.com/dnn/Hardware/ESkyminiDIN/tabid/92/Default.aspx

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik "uczeń" po podłączeniu kabla powinien się uruchomić bez włączania przełącznikiem POWER. Kwarcu nie musisz wyciągać (podłączenie kabla nauczyciel-uczeń bez włączenia nadajnika nie uruchamia modułu WCZ). Jeżeli kwarc jest Ci potrzebny do innego nadajnika to wyciągnij - jeżeli nie to nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Sprawdziłem setup Futaba 9CP i Esky 4CH połączone przez kabel Pitlab'a. Działa bez problemu ale nadajnik ucznia (Esky) musi być podłączony do zasilania i musi chodzić. Inaczej nic z tego :?

Trochę mi to nie pasuje bo kolejny y nadajnik będzie trzeba ładować... Może da się to jakoś obejść :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.