Skocz do zawartości

Turnigy przepala przewody


Rogus

Rekomendowane odpowiedzi

Po stracie mojego turnigy sk zakupilem inny silnik. Link do silnika

I znowu problem . Po 10 minutach lotu przepala się drut w silniku, na szczęście przy wtyczkach więc zalutowałem. Nie miałem żadnych podejrzeń bo luty były trochę kijowo zrobione i kabel przepalił mi się w każdej wtyczce. Teraz przepalił mi się znowu lecz trochę dalej, poogladalem całość i zauważylem ze silnik jest gorący. Moje pytanie: o co chodzi ? Śmigło mam 9x6 , na stronie pisze ze można używać 10x5 , 10x6. Pakiet 3s. Czy muszę jeszcze mniejszego śmigła używać ? Samolot lata cały czas na połowie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym śmigłem na pakiecie 3s przeciążasz silnik. Około 17A to za dużo dla niego.

Piszesz z doświadczenia czy opierasz się na danych HK. Po locie silnik nawet nie jest lekko ciepły. Te 19A to nie jest stały pobór tylko chwilowy maksymalny. Średni z lotu 11,33A. Także myślę że silniczek nie jest wcale przeciążony, a odbył już wiele lotów w tej konfiguracji i radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozlutowują się złącza (jak się domyślam bananowe) to może w nich leży problem, może mają kiepski styk, w konsekwencji sporą rezystancję i wydziela się na nich ciepło Joule'a które to powoduje rozgrzanie wtyczki oraz lutowia. Temp. topienia stopu lutowniczego to ponad 300stC, zaś emalię na miedzi upalisz przy temp już 200stC. Osobiście wziąłbym naładowany pakiet, jeden z konektorków w palce i pełen gaz. Jak poczujesz szybko wzrastającą temp. banana, gdy uzwojenia się nie nagrzeją to wiesz w czym problem, jak nagrzeje się jedno i drugie, to raczej silnik do przewinięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.