Skocz do zawartości

ASW-28 rozpietość 3.4m z firmy S2G


Highlifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:

 

Ostatnio przeglądając aukcje na allegro natknąłem się na ciekawą pozycję półmakiety szybowca ASW 28 o rozpiętości 3,4m.

[ link ]

Rozpietosc: 3.400mm

Powierzchnia: 50.6dm2

Waga zestawu: 2.600g

Profil: HQ3/14

Kadłub laminat

Skrzydła styro-balsa wzmicnione weglem i szłem wraz z zainstalowanymi hamulcami areodynamicznymi

Winglety laminatowe

Pytanie do was.. Warto czy może nie koniecznie? Jeżeli tak to ile ten model jest wart?

Dodam tylko, że decydując sie na modelarskie hobby założyłem sobie iż bedę celował w makiety bądź też półmakiety szybowców. Nie ukrywam, że zawsze marzył mi się model ASW 28. Kiedyś byłem zdecydowany aby zakupić ASW 28 z firmy JSB ale akurat nigdzie nie były dostępne wiec zdecydowałem się na inna półmakietę. Teraz temat powrócił w nieco wiekszej skali.

 

Dodam tylko, że gdybym stał się posiadaczem tego modelu, pozostałbym przy formie "szybowca". Nie mam zwyczaju obcinać dziobów ;) I tutaj kolejne pytanie, jak go ulatniać hol? Zbocze? a może pokusić się o przeróbkę na retractable motor? niestety holownika w moim rejonie się nie uświadczy.

 

Czekam na wasze opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.