Skocz do zawartości

Pierwszy heli


verona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych modelarzy. Na tym forum znalazłem wiele informacji o samolotach różnego typu, ale nie mogę znaleźć żadnego poradnika odnośnie pierwszego helikoptera (może źle szukam?).

 

Mam małe doświadczenie w tematyce RC, ale jedynie pojazdów lądowych, i jakby co mam dobrą ładowarkę Turnigy Accucell-6 od mojego auta jeśli się nada i będzie lepsza od tej dołączonej do helikoptera.

 

Więc mam kilka pytań nowicjusza, i proszę o cierpliwość bo wiem że pewnie większość jest dla was zbyt banalna bym o to pytał:

 

1. Czy starczy mi 100-150 za dobrą używkę lub 150-200 za nowy? Lecz nie chcę zabawki z marketu dlatego jak będzie się opłacało dać więcej to powiedzcie ile, ale nie znowu wiele więcej bo nie chce płakać jak rozbije kilkaset złotych... Może tak max 300-400 za bardzo dobry jak dla początkującego?

 

2. Na jaką wysokość lata taki tańszy lecz dobry model? Czy sięgnie np. bez problemu 5 piętrowego budynku?

 

3. Jaki ma zasięg? Jeśli taki jak model jeżdżący to chyba mnie nie zadowoli w przypadku helikoptera :/

 

4. Ile wytrzymuje akumulator?

 

5. Baaaardzo trudno się tym lata? Bo z niektórych tematów na forum wynika że tak, no ale chyba można się wyćwiczyć dość szybko?

 

Modelem chciałbym latać tylko na dworze na dworze i w okolicach (mieszkam na przedmieściach z działkami o dużej powierzchni więc nie muszę się martwić że heli spadnie na sąsiada lub jakiś samochód, jak już to jakieś drzewo). Za płotem mam też pole i chciałbym też tam sobie polatać więc zasięg jest ważny. Jeszcze raz zaznaczam że wolę już wydać trochę więcej i nie żałować że kupiłem zabaweczke którą nie da się latać.

Muszą być też zamienne części bo kraksa jest bardzo możliwa.

Dobrze aby plastik lub inne tworzywo było dobrej jakości by się nie rozsypało na milion części przy lekkim otarciu..

 

Helikopter jednak chce przede wszystkim w jednym konkretnym celu - by nagrać moją okolice. Mieszkam w małym mieście i Google Maps nie ma dobrych zdjęć satelitarnych mojej okolicy, a chciałbym zobaczyć jak to wygląda, więc im model wyżej się wzniesie tym lepiej bo będę miał lepszy widok na ładną okolice. I aby nie trząs się przy locie aby obraz nie skakał :/ No i aby malutka kamerka nie była wstanie przeważyć modelu....

 

Musi też być dołączony symulator bym mógł ćwiczyć również siedząc w domu.

 

 

Helikopter będzie w celach rekreacyjnych, latał będe dość rzadko gdyż za bardzo nie mam czasu.

 

Proszę o jakieś porady, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych przeróbek nie chce robić bo tylko model uszkodzę... Czytałem sporo o lamie i cena by mi odpowiadała, ale skoro na dwór i do filmów się nie nada to kicha :/

 

Jeszcze trochę a sobie kupie balon na ciepłe powietrze...

 

 

 

 

na zumi też nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz lamy bo za mała pomyśl nad T-rex 700... :twisted: :twisted:

 

Albo chcesz się nauczyć latać, oraz nie rozbijać $olarów to Lama V3 lub V4 (różnica to kabina :roll: ) - 280zł na początek lamie wystarczy. Potem parę "tuning'ów" w postaci łopat Xtreme i dłuższego wału Xtreme. No a jak to się znudzi to najpopularniejszy helik "450", Algin lub ekonomiczniejsza wersja HK. :P

 

PS: Ja też mam tą ładowarkę - spokojnie naładujesz nią 3 pakiety na raz w 30min dla lamy.

Ale polecam wersję 45minut... :twisted:

 

PS: Co do lamy to wiem co piszę ponieważ latałem nią 14miechów!

 

PSss: Nie kupuj tylko tego zestawu różowego tuningu! Nie da się na tym latać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jedna uwaga odnośnie postu Huberta. Łopaty Xtreme to NAJPIERW nie potem. Jak masz się uczyć to latając na zwykłych fortunę na nie wydasz - wiem po sobie :mrgreen: . Kup raz porządne i przynajmniej z tym nie będziesz miał problemu. Co do różowego tuningu to potwierdzam - badziewie. Jak cię najdzie na mody to tylko Xtreme.

 

A Lama V4 oprócz kabiny to jeszcze ma inne podwozie i ramę główną z mocowaniem Lipola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta mała lama nie będzie miała problemu z kamerą? Tzn czy nie przeważy. Kupił bym taką typową w bardzo dużej rozdzielczości która kiedyś była testowana na tym forum i taka jakość mi tylko odpowiadała, no i chcę też zrobić zdjęcia w dobrej jakości.

 

Druga sprawa to czy jeśli pilot nie działa na 2.4ghz to będzie miał gorszy zasięg? On jest dla mnie bardzo ważny o czym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparatura (nie pilot !!) na 35 MHz,myśle że nie będzie problemów ,ale podaj link do tej kamerki.

Zawsze mówie nadajnik lub aparatura, ale jak pisałem tego posta to akurat naprawiałem zabaweczkę RC kuzyna i tak jakoś mi się napisało.

 

To kamera, chyba lekka :)http://abcrc.pl/p/63/1273/fpv_-_mini_camera_1280x960_29fps-fpv_-_akcesoria_modele_-_kamery_.html

 

Da się uwisnąć w powietrzu tym helikopterem w miarę w miejscu tak by zrobić tym dobre zdjęcie?

 

Chcę kupić najlepszą kamerę i aparat w jednym, by potem móc sie pochwalić dobrymi zdjęciami z lotu ptaka, a nie marnymi pikselami.. No i oglądać nagrania :) No w granicach 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 2.4 czy 35 niema znaczenia

zwykła lama ledwo ledwo podniesie kamerkę przy czym silniki się ugotują

kup Big lamę jest troszkę droższa a kamerkę uniesie bez problemu i słabemu wiaterkowi się przeciwstawi (testowałem)

wysoko polecieć to nie problem problem sprowadzić model na ziemię bo lamy przy za małym gazie się przechyli zbyt mocno i nie do uratowania :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że big lama jest dwa razy droższa ;/

 

A na ile średnio wzniesię się lama? Bo im wyżej tym większe pole widzenia do filmów i zdjęć, każdy metr się dla mnie liczy. Chodzi mi o np. porównanie to iluś piętrowego budynku.

 

Da się jeszcze wyżej niż tu:

:devil: ? To by było super :devil: , lecz pewnie nie realne. Jak nie to może już ta big lama znacznie wyżej lub jakiś inny? Wysokość i zasięg to priorytet, akrobacji nie będę robił.

 

Tu jest przyjemnie

tylko że po jakiś modyfikacjach helikoptera :/ Czy zwykła lama też tak wysoko pociągnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W Krakowie jest sklep RC-modele,zerknij tam na kontakty,mają oni nówki jak i też używane w komisie,warto pogadać z nimi,nawet na nowych sprzętach opuszczą cenę myślę:)Polecam,zadzwoń tam 012-418-04-24,zapytaj,nie zaszkodzi,w komisie mieli ostatnio dwa belty,walkere,i właśnie lamę o ile się nie mylę:),Jakieś dwa tygodnie temu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyrwał coś na alledrogo na taką cenę masz już jakieś bajery tuningowe. Najważniejsze są silniki xtreme 30% większa wydajność czyli większe wznoszenie większy udźwig itd. A z łopatami xtreme tworzą niezły duet i tym można latać w 3 sek wznosi się do 4 piętra. Przy tym co chcesz zrobić latasz 6/7 min choć baterie wytrzymują około 10 min.

Sprawa zasięgu radia tu niema znaczenia bardziej bym brał pod uwagę zasięg wzroku taki mały model tracisz z oczu na 70m i potem nie będziesz wiedział jak nim sterować. No i samo lądowanie nie jest proste helikoptery tworzą taką poduszkę powietrzną pod spodem i jak lecisz to jest wszystko ok jak się wznosisz tak samo ale jak lądujesz to kaplica jeszcze z takiej wysokości rzuca nim na wszystkie strony opadasz 3x woniej jak się wznosisz to najbezpieczniejsze.

PS. Chciałem kupić pelt cp v2 za śmieszne pieniądze odradzono mi i polecono lamę .

Gość ni to powiedział co na heliki klasy 500 więc wiedział co gada.

Więc i ja ci to mówię niema co się napalać zwłaszcza jak chcesz się uczyć latać koszty ewentualnych napraw są małe w lamie.

Pozdrawiam AdamN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.