Jump to content

MPX Royal Pro + 2,4GHz


Maciek A.

Recommended Posts

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum i zwracam się z zapytaniem czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą odnośnie przeróbki Multiplex Royal Pro na 2,4GHz do współpracy z systemem np. Jeti, Spektrum, XPS - generalnie każdym poza oryginalnym M-link.

Wersje Pro z oprogramowaniem 3.XX mają szeregową transmisję danych do modułu nadawczego, a nie PPM tak jak wersje Evo. Na zagranicznych forach można znaleźć różne opisy począwszy od zmiany oprogramowania na wcześniejsze z serii 2.XX, lub zmostkowanie 2 pinów (2 i 5) lub zmostkowanie 2 pinów i wstawienie dodatkowych oporników. Ja posiadam Royal Pro 12 z oprogramowaniem 3.30 i chciałbym zastosować system Jeti Duplex, jednak nie chcę sam eksperymentować z przerabianiem aparatury i zastosować pewne, sprawdzone rozwiązanie.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jedyna metoda, bez zadnych przerobek ani zmiany oprogramowania to uzyc sygnal PPM ze zlacza uczen/instruktor. Mostkowanie szpilek 2 i 5 wylacza modul w.cz, i tak ma byc, natomiast oporniki - mozna spokojnie zyc bez nich. Jeti potrzebuje tylko zasilania i sygnalu PPM o dowolnej polaryzacji.

Link to comment
Share on other sites

Czyli piny 2 i 5 tak czy tak trzeba zmostkować? A tak teoretycznie to w jakim celu niektórzy dodają oporniki skoro wystarczy zwykłe połączenie dwóch szpilek? Czy ma to jakiś pozytywny wpływ na działanie całości?

Link to comment
Share on other sites

Oporniki sa pomiedzy wyjsciem PPM a wejsciem modulu. Moze to byc potrzebne w przypadku niektorych modulow ktore sa czule z zero sygnalu. Sygnal PPM skacze pomiedzy zerem a pelnym napieciem. Ale to zero nigdy nie jest zerem tylko troche ponad i jakis tam modulik moze zera nie lapac. Czyli bedzie myslal ze sygnal jest ciagle wysoki, czyli ze go nie ma. Oporniki obnizaja to napiecie do poziomu takiego by modul uszczesliwic. Ja z Jeti ani z Assanem nie mialem tego problemu w zadnym z Multiplexow.

Szpilki 2 i 5 po prostu zlutowuje sie do kupy - chyba ze masz zamiar uzywac 35MHz - w takim razie musisz miec przelacznik - Jeti <-> 35MHz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.