Skocz do zawartości

Model na uwięzi - przeróbka na RC


elaniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie;

niedawno dostałem od kolegi elegancki model Wilgi do lotów na uwięzi (zestaw KIT), rozpiętość skrzydeł 1,10 m.

Mam pytanie: Czy ktoś przerabiał model z uwięzi na RC?

Proszę o linki lub odpowiedzi na co zwrócić uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie dawno przerabiałem uwięź na rc, mój błąd bo nie przypomniałem sobie że w prawym skrzydle jest dość spory ciężarek i model kolysało na prawo i lewo :) przeróbka jest oczywiście możliwa, żadnego problemu tutaj nie widzę, po prostu składasz model robisz mocowania pakietu itp. i w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie ma żadnych ciężarków. Skrzydła są styropianowe i nic w nich nie ma. Zestaw modelu został wyprodukowany w 1986 roku przez firmę profil i leżakował podawany "z ręki do ręki" aż trafił do mnie. Kolega modelarz doradził mi żebym założył tam silnik 2,5 cm spalinowy.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi chętnie przyjmę, każda rada dobra:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma większych problemów z przeróbką na RC. Ja bym dodał lotki, chociaż nie koniecznie, jeśli zrobisz wznios skrzydeł będzie również dobrze latał na samym kierunku i wysokości (orczyk można spokojnie wykorzystać do napędu tego steru). Silniczek 2.5 cm również na miejscu, oczywiście trzeba zmienić skłon silnika, zbiorniczek ok. 100ml, i w górę, na pewno będzie fajnie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie;

niedawno dostałem od kolegi elegancki model Wilgi do lotów na uwięzi (zestaw KIT), rozpiętość skrzydeł 1,10 m.

Mam pytanie: Czy ktoś przerabiał model z uwięzi na RC?

Proszę o linki lub odpowiedzi na co zwrócić uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam

Przywieź w stosowne miejsce w stosownym czasie - rzucim okiem i ocenimy :crazy: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model sylwetkowy (sklejka), ale widziałem już spalinki sylwetkowe jak choćby Katanę. Propozycję przeróbki podsunął mi kolega. Już się zabrałem do pracy statecznik pionowy i ster wysokości mam już gotowe, dzisiaj jadę szlifować skrzydło do odpowiedniego profilu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zestaw KIT z 1986 roku nigdy nie poskładany skrzydła są ze styropianu, ale natarcie i spływ jest z sosnowych listewek bez odpowiedniego kształtu zatem umocowałem je na żywicy do skrzydła styropianowego i w instrukcji stoi, że należy oszlifować natarcie i spływ aby nadać im kształt jaki jest na planach. Model ten jeszcze nigdy nie latał. Jedynie nad czym się teraz zastanawiam to gdzie będzie środek ciężkości takiego modelu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.