Skocz do zawartości

Kompletowanie Zestawu


Storyjka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Zaznaczę na początek interesuje mnie zakup w sklepie polskim, najlepiej gdyby wszystkie produkty były w jednym. Zdecydowałem się na zakup w sklepie nastik.pl.

 

Na swój pierwszy model wybrałem Easy Glidera.

serwa x4

Model

Śmigła x2

Aparatura

Silnik Regulator Bateria

Kołpak

Ładowarka

 

 

Jeszcze się zastanawiam odnośnie ładowarki do lipoli. Wziąć pierwszą lepszą??

Wezmę co najmniej dwa śmigła na wszelki wypadek.

 

Proszę was modelarze o komentarz, sugestie czy coś coś jeszcze dokupić??

 

 

Dzięki, linki poprawione. Cenowo wychodzi ok 1210 zł + przesyłka.

Czyli wyszło taniej razem z ładowarką i kołpakiem niż w pierwotnej konfiguracji :jupi:

 

W takim razie lepiej kupić aparaturę bez kompletu serw, kupić je osobno??

 

Wojcio69

Zmieniłem baterie silnik i regulator zgodnie z tym co powiedziałeś jeśli wyjdzie taniej za tą samą cenę to nie ma sensu przepłacać. Co do serw się zastanawiam bo w opisie samolotu pisze ze są wymagane 2 rodzaje jeden do lotek, drugi do steru kierunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A na grzyba Ci w Easy Glider'ze takie silne serwa. Takie serwa to ja mam w swojej Proxima II (2,8m rozpiętości) na lotkach i klapach.

Latałem Elektro Juniorem S od Graupnera (graupnerowska kopia EG) na serwach Tower Pro SG91R http://www.emodel.pl/tower-pro-serwo-mini-sg91r-p-16.html Koszt jednego... Za cenę tego co podałeś masz 4szt. + przesyłkę.

Silnik, regulator i akumulator chyba taniej wyjdzie w ten sposób

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=341

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=19

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=5

Śmigło 10x6 zupełnie wystarczy.

Pomyśł jeszcze o mocowaniu śmigła i kołpaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgadza się z tymi serwami, na lotki producent proponuje serwa mini a na kierunek i wysokość standart, czyli na lotki HS55 a na kierunek i wysokość HS81. Tyle tylko, że z tymi serwami łaczy się kasa a po co przepłacać jak można kupić taniej i też będzie dobrze. Jedyny mankament to ten, że w kabinie gdzie wsadzisz serwa Tower Pro SG91R będziesz musiał je trochę "uszczelnić" kawałkiem pianki, balsy czy nawet tektury, bo gabarytowo SG91R są węższe od HS81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważasz, że 6 kanałów dla szybowca za dużo? Dla EG PRO zapewne ale dla takiego trochę większego. Ja w swojej Proxima II używam 6 kanałów

1 - kierunek

2 - wysokość

3 - gaz

4 - lotka lewa

5 - lotka prawa

6 - klapy

a są szybowce co wykorzystują jeszcze

7 - hamulce

8 - podwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrezygnuje z Hiteca, wyjdzie taniej, wnioskuje z opisu, że trzeba będzie do apki dokupić lipolka. aparatura ma jakieś wymagania dotyczące zasilania, każdy lipolek podejdzie?? Odbiornik będzie zasilany przez regulator? Te 200 złotych różnicy w cenie to się płaci za markę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i ładowarka w tej całej zabawie są najważniejsze .Ładowarka dba o twoje akumulatory i opłaca się wydać na ładowarkę droższą. Radio kupuj z minimum 6 kanałami , do glidera to fakt że wystarczą 4 kanały - ale jak byś chciał zrobić mu klapy to już potrzeba 5 kanałów.Potem jak się nauczysz latać będziesz wymieniał radio na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dwa pakiety , na jednym dużo nie polatasz.Jeden masz w modelu i latasz , a drugi się laduje z akumulatora samochodowego

A co do modelu tu masz oferte http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=29844

A co do radia dowiedz się na jakim mode latają koledzy w okolicy , aby mogli tobie pomuc w nauce latania - i z takim mode to radio powinno być/ jeżeli ma możliwość wyboru mode to dobrze /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Latałem" modelem zabawką, dawno to już było ale samo pilotowanie było fajne:), umiem latać do siebie, od siebie, startować, o resztę będę się was pytał. Wiem że tak łatwo nie pójdzie ale kto pyta nie błądzi. Chwilkę już to forum czytam więc się troszkę orientuje już 3 lata jestem zarejestrowany :)

 

Odbiór osobisty 3/4 Polski bym musiał przejechać;/

 

Czytałem o mode w aparaturach, powiadają że początkującemu mode nie robi różnicy i do jednego i drugiego się przyzwyczai. Po lekturze jednego wątku na forum stwierdziłem że wezmę sobie aparaturę w trybie mode 2

klik

Z tego co mi wiadomo jest tu na forum jeden modelarz z Ropczyc, widziałem kilka razy jak ktoś sobie spalinką latał w okolicy.

Ciekawe ale akurat w magazynie jest 1 lipolek, mam nadzieje że zapasy zostaną uzupełnione przez te 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe EGP najlepszy model moim zdaniem do nauki latania. Sam znajomego nauczyłem latać, dużo tutaj pomogło mu trenowanie na symulatorze. 6 lot był już jego samodzielnym. od staru to lądowania. najdłużej jak dobrze pamietam utrzymał się w powietrzu 1.5h. Masz moje gg w opisie, będziesz miał jakies problemy pisz smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jako pierwszy model wlasnie egp. lata toto przepięknie dostojnie, a na dodatek jak sie pogubisz w drązkach na odpowiedniej wysokosci to je puszczasz po prostu. na prawde sama przyjemnosc.

 

co do turnigy 9x, to jest to moja pierwsza w zyciu "tylukanałowa" aparatura i powiem Ci ze zaspokaja apetyt na długo. to ze jest tania, to tylko lepiej bo parametry ma "w deche". no i niedlugo będą forumowe mody do niej ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.