Skocz do zawartości

Quanum telemetry system 2,4


eze

Rekomendowane odpowiedzi

Stało sie .Przyleciala do mnie nowa zabawka z hc.Jest nim quanum telemetry system.

Jestem w fazie testow tego ustrojstwa i bede mogl cos powiedziec wiecej za pare dni.

Kupilem to po to by monitorowac napiecie na pakiecie lipo w modelu benzyniaka.Lipo podpiete bedzie do serwomechanizmow powerboxa.Zastanawiam sie czy bede mogl monitorowac wszystkie 3 pakiety wybierajac przycisk bind.

 

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10343&Product_Name=Quanum_2.4Ghz_Telemetry_System_%28Volt/Amp/Temp/mAh%29_V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to nabylem i bede testowal. Dokupilem takze modul temperatury/amperażu aby miec coś wiecej niż tylko volty na wysiwetlaczu. Proponuje tez zapoznac sie z tematem na anglojezycznym forum: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1192809&page=10

 

Mam nadzieje, ze wiecej osob to kupi to bedzie nam latwiej sie wymieniac doswiadczeniem. Proponuje tez od razu kupic elastyczną antene. Waży znacznie mniej i jest latwiejsza do ulożenia w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

od miesiąca również używam tej telemetrii wraz z pomiarem ilości amperów i temperatury

 

Dołączona grafika

 

do aparatury Spektrum DX6i nie za bardzo pasowało mocowanie więc musiałem użyć lekko inwazyjnej metody montażu robiąc 5 otworów w obudowie i jedną w samej telemetrii :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

i jest ona teraz nie rozłączną częścią aparatury i mieści się w jest obrysie 8)

 

bateria w moim przypadku wystarcza na kilka godzin lotu a z zasięgiem nie miałem problemu

 

do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja i ciężko będzie z tego zrezygnować

 

całość pozwala bardzo szybko określić kondycje pakietu

 

pomiary amperów wydają się realne bez przekłamań

 

teraz pakiety są wykorzystywane w 100% :)

 

jak na razie mam tylko jeden minus przy 2 nadajnikach trzeba je za każdym razem parować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Właśnie też chcę uzbroić sie w tą telemetrię, a widzę, że używasz jej z apką 2.4GHz.

 

Zastanawiam się jak się ma jej 2.4 GHz do modułów Assan'a i Frsky, których używam.

Nie będą się gryzły? Miałeś jakieś problemy z zakłóceniami w obie strony (aparatura zakłóca telemetrię - to jeszcze pół iedy, gorzej na odwrót...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telemetria nadaje i odbiera w systemie corony dsss a aparatura w dsm2 zakłóceń nigdy nie miałem

 

przyzwyczaiłem się do niej po zmianie aparatury na razie się rozstałem z nią ale chyba będę musiał coś wykombinować bo jest to strasznie wygodne w porównaniu do wbudowanej telemetrii w dx8 która jest kłopotliwa przy zmianie samolotu

 

proponuje od razu dokupić miękką antenę łatwiej ją wcisnąć w zakamarki niż plastik z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

No mam to "coś" :wink: no i trochę wkurzony jestem...

Żadna metoda bindowania nie działa, ten http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=30964&highlight=quanum wątek znam...

 

Próbowałem już chyba wszystkiego: najpierw Tx potem Rx, odwrotnie, nawet razem i... lipa.

 

Najpierw było totalnie nic, potem kilka razy udało się na moment, potem na wyświetlaczu "No signal!", jeden raz uruchomiło się na dłużej, nawet udało mi sie polatać po menu i poustawiać pojemnośc pakietu i napięcia ganiczne pod LiFePo, niestety po ponownym włączeniu znowu kaplica "No signal!"...

 

Dodam, że do zasilałnia Tx używałem juz różnych pakietów, od 2s LiFePo po 4S LiPo i...nic...

Rx naładowany "pod korek"...

Od tego momentu kiedy trochę działała już nic zupełnie się udaje...

 

Niby się binduje, bo dioda na Tx przestaje mrugać, ale na ekranie Rx przez moment na środku w dole wyświetla się 0.00V i za chwilę "No signal!", naciśnięcie "Bind" w celu odszukania nie pomaga, można tak sobie czekać do usr...j śmierci, tylko "Searching..." i nic...

 

Jeszcze jedno - przy symbolu antenki po prawej z dołu jest tylko X, więc brak sygnału...

 

Aha, jeszcze: Tx jest w wersji 2.2, Rx 2.2, soft (przy starcie na ekranie) V3.0.0.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.