Jump to content

2 lot Yaka 54 EVO........

bartek1333

Recommended Posts

Kiedyś musi być ten pierwszy raz...

Po południu była u mnie burza, ale szybko przeszła i wyszło słońce. Więc około godziny 20:00 poszłem na boisko szkolne odbyć drugi lot tym modelem. Zero wiatru więc prowadził się jak po sznurku, aż do czasu...

Zrobiłem kilka obrótów wokół jego osi i nagle - odpadło skrzydło :!: :shock: :shock: :shock: (dodam że o nic nie zachaczyłem). Potem model z ok. 8 metrów walnął dziobem w dół :| . Co mogłem robić - wzięłem go do domu razem z odpadniętym skrzydłem.

Może kilka fotek teraz:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie wiem jak mogło to skrzydło odpaść, ale teraz się zastanawiam jak to wszystko do kupy złożyć :? . Jedyne czym się mogę pocieszyć to to, że elektronika jest cała :)

Na skrzydłach nie masz żadnych wzmocnień, więc się nie dziw, że odpadło...

Moim zdaniem nie warto go naprawiac, bo nie bedzie latal juz tak samo. Wytnij sobie nowy.

a jakiej grubosci

1,5mm

Co do modelu, to może nie będzie najpiękniejszy, ale to jest do naprawienia. Skrzydło na żywice i wzmocnić węglem, rozbity przód wyciąć i dać nowy kawałek depronu, wzmocniony węglem

dzięki za dodanie otuchy w naprawianiu :)

Pręty węglowe są bardzo elastyczne

a na gorąco można zaginać, żeby takie V zrobić?

Nie wiem czy mi się tylko wydaje, ale mówicie o różnych rzeczach, kolegom chodzi o to że nie było dźwigara w skrzydle, czyli pręta węglowego na całej długości skrzydeł.

Mi dokładnie o to chodziło. Pamietam jeszcze jak ktoś wspominał, że w halówkach przecina skrzydło wzdłuż i wkleja plaskownik węglowy.

Drut węglowy idzie wygiąc pod wpływem ciepła, najlepiej nad zapalniczką i szczypcami delikatnie zaginac co chwilę podgrzewając. Nie rozgrzej za mocno bo spalisz żywice i się rozstąpi całe włókno. Bardzo łatwo wykonac w ten sposób "snap" do halówek wyginając w "L".

Zgięcie warto obwinąc zwykłą nicią do szycia i dac kropelkę CA. Nie do zniszczenia :)

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.