Skocz do zawartości

Mój styromodel "IMAGINATION 3D"


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

W odległych czasach kiedy była jeszcze zima :lol: (a najprawdopodobniej ferie). Z nudów machnąłem parę kresek w Coreu rysując model wzorując sie trochę na parkmasterze. W sumie to miał być na początku styropianowy F3A, przynajmniej z wyglądu. Ale wyszło jakieś takie nie przypominające F3A i narysowałem coś ala'parkmaster (w sumie to też mi nie wyszło :D ) Niedawno zaczęła sie lekka odbudowa domku na działce, i tam znalazłem taki wynalazek jak "drut oporowy" :jupi: . jakieś 4 dni temu druknąłem sobie plany tego modelu rysowanego kiedyś w zimę, wyciągnąłem 3 arkusze kartonu i tak powstały wzorniki do ciecia styro. Zaciągnąłem prostownik na działkę, razem z wzornikami z tektury. po drodze kupiłem jeszcze 3 arkusze styropianu 5cm i zacząłem prace. Wyszło jak narazie cos takiego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety zapomniałem wziąć pełnych planów żeby zaznaczyć gdzie wyciąć dziurę w kadłubie na skrzydło. I jaki kształt mają mieć skrzydła. Jutro będę miał okazję kupić listwy sosnowe i pręty na popychacze. Tak jeszcze zupełnie przy okazji dodam że rozpiętość tego czegoś to jakieś 106cm i 100cm długości. Profil oczywiście dwuwypukły.

 

Zaraz postaram się poprawić zdjęcia żeby nie wyglądały ze model jest przycvzepiony do sufitu :D POPRAWIONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłubik całkiem ładny CI wyszedł i geometrycznie poprawny. Oby skrzydełka też wyszły elegancko! Trzymam kciuki i postaraj się wytrwać w budowie, chętnie bym zobaczył tą "imaginację" w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czesc, szukajac po forum informacji o wycinaniu skrzydel w styro trafilem tutaj, jak myslicie sprawdzi sie ta metoda przy wycinaniu 90 centymetrowego skrzydla o profilu sd 7037? profil bedzie mial dosc mala grubosc...

 

byloby to dosyc spore ulatwienie gdyz moglbym to z latwosci zrobic samemu tylo nei wiem czy sie sprawdzi przy takich rozmiarach. jak myslicie?

 

ps. glownie chodzi mi o to czy od strony, gdzie nie ma zadnego szablonu z profilem skrzydla, nie dojdzie do jakis sporych roznic w odwzorowaniu profilu, wzgledem drugiej strony gdzie bedzie umieszczony szablon...?

 

i druga sprawa, nie mam za bardzo skad wziac zasilacza, a nie chce sie narazac na dodatkowe wydatki. mam zasilacz z kolejek H0 niestety 12 v z regulowanym napieciem mam uszkodzone, transformator ma jednak jeszcze drugie wyjscie z napieciem 16v pradu przemiennego, myslicie ze to wystarczy do okolo 100cm drutu oporowego o grubosci 0,6-0,8mm?? jesli bedzie za goraco to nie problem - dodam troche drutu... gorzej jesli okaze sie za malo...

 

z gory dzieki za odpowiedz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.