Jump to content

Czyszczenie/polerowanie kabinki


rabbitlkr

Recommended Posts

Aktualnie jestem w trakcie remontu modelu, który swoje w życiu przeżył. Chce wyczyścić ładnie kabinkę wykonana z jakiegoś przezroczystego tworzywa. Cała powierzchnia pełna jest małych rysek co w rezultacie daje już nie ładne przezrocze a wygląda jakby kabinka była trochę przydymiona. Jest jakaś możliwość na usunięcie i doprowadzenie jej do "szklanej" przezroczystości??

 

edit:literówka w tytule

Link to comment
Share on other sites

Papiery ścierne coraz drobniejsze aż do 1200 na mokro.

Na sam koniec pasta polerska do modeli plastikowych, najlepiej firmy Tamiya nakładana przy pomocy kawałka filcu ( wolne ruchy ). Gdybyś takiej nie miał kupujesz najtańszą pastę do zębów ( biała najtańsza bez żadnych dodatków, kolorowych pasków, czy innych granulek ), nakładasz tę pastę na filc lub papier gazetowy ( znów najgorszy papier z jakiegoś szmatławca, czy też dziennika ) i tym polerujesz kabinkę. Na końcu całość myjesz ciepła wodą z mydłem.

Link to comment
Share on other sites

Qpa, pastę Auto max znam bardzo dobrze, zdaje sie nawet, że kiedyś nawet Ci ją polecałem do usunięcia rysek z karterów w moto :P ale nie jestem pewien czy taka paste nie pogorszy jeszcze sprawy.

 

Wcześniej próbowałem polerować właśnie biała pasta do zębów ale bez uprzedniego czyszczenia papierkiem i efekt był niezadowalający, jutro sprobuje metody Motylastego.

Link to comment
Share on other sites

Technikę, którą Ci podałem stosuję od ponad 20 lat

Nie to żebym był złośliwy, ale w formie żartu:

 

Widac to na Avarcie że stosujesz z powodzeniem i na sobie :P

 

Nie mogłem sie oprzeć :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też do alu używam papieru ściernego na mokro aż do grdacji 2000 . Potem nakładam cięnko pastę - tempo (do samochodów tzn.lakierów ) ,czekam aż ona wyschnie i potem jazda miękką szmatką. Jak niewyjdzie na git to poprawka z polerki pastą. Można tym sposobem uzyskać lustro na alu.

 

Są tez na allegro pasty suche w wałkach -stosuje się do polerowania mechanicznego -wirtarka lub polerką z filcem. Efekt też całkiem niezły jest.

Link to comment
Share on other sites

Drobny papier na mokro to podstawa :) Do wykończenia stosuję pastę polerską "Fenix". W małych tubkach - kiedyś była powszechnie dostępna, nie wiem czy dziś też :?: To takie mazidło w paskudnym zielonym kolorze, ale doskonała do tworzyw.

 

EDIT:

Patent Motylastego z pastą do zębów też jest dobry. Dawnymi czasy go stosowałem. W razie jednak gdybyś miał problem z odpowiednią pastą do zębów lub polerską polecam... szkolną kredę :) Ale tylko białą i koniecznie drobno zmieloną, np. w młynku do kawy :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i dziś znalazłem wolny czas i chęci i siadłem do polerowania kabinki i...potwierdziły sie moje obawy :cry: Kabinka zamiast być szklano-przezroczysta zrobiła sie mleczna i polerowanie pasta wcale tego nie zmienia, siedziałem i pitoliłem chyba ze 2 godziny i sie poddałem. Nie wiem może to ta pasta, najzwyklejasza, najtańsza biała pasta do zębów.

 

jutro może cos popróbuje jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.