Skocz do zawartości

troszkę inny Swish - relacja z budowy


Kret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym podzielić się z wami relacją z budowy mojego dawno planowanego szybowca który z założenia ma być do normalnych lotów ale również do "małego akro" za namową kolegi z aeroklubu (również forumowicza "Artemis3") zakupiłem kadłub od modelu Swish na nastiku. Po dłuższych namysłach na temat profilu zdecydowałem się na podpowiedzi Artemisa i będzie to profil sd7037 szybowiec będzie rozpiętości 2m i długości 1m i 3cm. Skrzydła na bagnetach stalowych 4mm będą zbieżne z obu stron cięciwa skrzydła przy kadłubie wyniesie 20cm a przy końcu 10cm, lotki długości 50-60cm, spływ balsowy, keson tylko z przodu od dźwigara do dźwigara. Wszystkie zawiasy zostaną wykonane na foli. W miarę rozwoju projektu będę podsyłał nowe zdjęcia.

 

Kiedy dostałem kadłub od razu wziąłem się do roboty wkleiłem serwo rurkę oraz bowden

Dołączona grafika

później stateczniki

Dołączona grafikaDołączona grafika

A tak wygląda obecnie z wklejonym statecznikiem poziomym i prowizorycznie przymocowanym pionem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak wygląda jak na razie w całości

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ten model,latałem na orginalnym skrzydle które jest w zestawie(balsowe pokryte folią) ale po kilku lotach go złamałem.Zamówiłem u pana blejzyka skrzydełko z fauna i teraz już wiem ze tego skrzydła nie złamie :D A jak lata zero reakcji na jakieś nie przewidziane sytuacje jak zwalanie się i tym podobne.Leci jak po sznureczku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będzie za duży:) Ja sam latam identycznym, również rozpiętości 2m i ramie jest wystarczające. Zwróć uwagę na cięciwę płata - przy kadłubie oryginał ma chyba ze 27cm a tu jest 20cm - powierzchnia wyjdzie podobna ale o większym wydłużeniu płata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybaczcie mi zwłokę czas nie pozwalał na dalszy rozwój projektu ale idze wyjazd w góry trzeba skończyć model tak więc Artur i Inżynier dopatrując się na zdjęciach niedociągnięć mieli racje fatalnie wyszło mi oklejanie tej połówki na 2 bardziej się postaram co prawda tą trochę poprawiłem ale dużo brakuje do wyobrażenia mojego ideału

Prawie Gotowa Lewa połowa zostało zamontować serwo

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiem za chwile ktoś powie że kratownica prześwituje trudno nie będę zdzierał 2 raz foli w 2połówce to poprawie albo zostawię dla symetrii

http://img412.imageshack.us/img412/6250/zdj045

 

a tu początek prawej

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ,ta folia pod spodem nie wygląda za pięknie ale kto na to patrzy z odległości 400m :) Skrzydełko zbieżne :lol: Zobaczymy jak sie sprawdzi w warunkach bojowych 8) Teraz tylko czekać i dbać by nikt na tych skrzydłach nie usiadł (np babcia) :wink:

Babci nie ma ale jest "halama" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden przed krawędzią natarcia a drugi na równi ze spływem

Artur ,to ja wiem :) Tylko jestem ciekaw gdzie dokładnie je umieści .Biorąc pod uwagę (w modelu Kreta) bowdeny, półkę pod serwa . :wink:

co do pułki pod serwa. chodzi Ci pewnie o to serwo które jest pod skrzydłem miało w ogóle nie być kierunku z założenia zdecydowałem się jednak zrobić kierunek za namową Artura a że znalazłem tylko takiej długości bowden i drut to tak wyszło... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUŁKA!!!:D

 

Ogórki konserwowe czy małosolne? Bo z doświadczenia wiem, że konserwowe lepiej dociskają keson do profilu:)

 

Wszystko jak na razie jest fine;] zobaczymy jak będzie śmigał no jesiennym żagielku na Durbaszce za tydzień. kierunek musi być i akrobacja zespołowa;]!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.