Skocz do zawartości

Jaki silnik do AXN


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ ubiłem silnik w AXN'ie (opis w wątku Polowanie na kreta w domu, folder kraksa) mam zapytanie do kolegów ponieważ odpowiedzi jako takiej jednoznacznej nie otrzymałem z informacji jakie można wyszukać w necie.

AXN wyposażony był w silnik no name, z parametrów docztałem się tylko tyle, że miał Kv 2100 a model napędzało śmigiełko 5x5.

Teoretycznie szukam silnika o ciągu 500-600g na śmigle 5x5, bo większe się nie zmieści.

Te silniki, które gabarytowo pasowałyby do AXN'a mają Kv 1000-1200 i uzuskują ciąg wgranicach 500g ale na śmigłach np. 9x6 a takowego śmigiełka nie założę.

Macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co powiecie o tym silniku

http://abc-rc.pl/p/9/1492/silnik_ax_1806n_2100kv_19g-silniki_elektryczne.html

Na śmigle 5x3 przy zasilaniu pakietem 3S ma ciąg 337g, prąd 7,2A i Rpm 18570 przypuszczam, że po założeniu śmigła 5x5 prąd podskoczy do 10-11A, Rpm spadnie do ok. 163000 a ciąg powinien być w granicy <400g.

No ale to tylko takie moje teoretyczne wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku zwiekszajac skok na smigle zwiekszasz predkosc strumienia zasmiglowego a co to da w wolnym modelu ?

chyba lepiej zwiekszyc smiglo na srednicy , bedzie wiekszy ciag przy zachowanej predkosci modelu wtedy to bedzie mialo sens a smigla kwadratowe nadaja sie do pylonow :-)

Jan

 

Ps

taki (podobny bo 1811 turnigy ) silniczek napedza mi aktualnie foxa z multiplexa ze smiglem gws 5x3 tez 19gramowy ale model ma dokladnie 102g :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

No to kupiłem ten silnik http://abc-rc.pl/p/9/1492/silnik_ax_1806n_2100kv_19g-silniki_elektryczne.html

:roll: jakby to powiedzieć. Model waży ok 500g i silnik cignie go pod kątem ok. 40 stopni w górę ale oryginalny miał lepszego "kopa".

Ogólnie nie jest źle ale z oryginalnym silnikiem było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to kupiłem ten silnik http://abc-rc.pl/p/9/1492/silnik_ax_1806n_2100kv_19g-silniki_elektryczne.html

:roll: jakby to powiedzieć. Model waży ok 500g i silnik cignie go pod kątem ok. 40 stopni w górę ale oryginalny miał lepszego "kopa".

Ogólnie nie jest źle ale z oryginalnym silnikiem było lepiej.

A co TY byś chciał z 19-sto gramowego motorka - 1 kg ciągu ?? :crazy:

Widzisz że ma dawać w optymalnych warunkach 337 gram to i te 40 stopni to dobrze :devil: a z drugiej strony mniej prądku żre i dłużej pośmigasz :lol2:

 

Szczerze pozdrawiam,

 

ps. Owy model czeka na zmianę serw do hamulców i potem w powietrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.