Skocz do zawartości

Multiplex M-LINK 2,4 GHz


Vex

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

minęło trochę czasu jak wracam do modelarstwa. Dwa lata temu, głównie ze względów finansowych musiałem się pozbyć nieco sprzętu. W chwili obecnej stoję przed wyborem aparatury i widzę, że w tym momencie nie ma już chyba sensu pakować się w 35 MHz.

 

Od początku mojej modelarskiej zabawy byłem związany z marką Multiplex. Początkowo dwa Cockpity MM, a później Royal Evo 9. Muszę przyznać, że tego ostatniego cenię bardzo dużą sympatią ze względu na ergonomię i możliwości programistyczne. Gdyby tylko nie drobny fakt iż miałem z nim nieco problemów technicznych. Niemniej jednak bardzo mi przypadło do gustu to radio, a teraz widzę, że jest ono dostępne w technologi 2,4 GHz. Czy moglibyście się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie technologii M-LINK? Wiem, że Multiplex jako jeden z ostatnich zdecydował się na wprowadzenie nowej częstotliwości. Głównie chodzi mi o niezawodność.

 

Zastanawiam się również czy lepiej pozostać przy oryginalnym M-LINK, czy też może zestawić zestaw oparty na Jeti DUPLEX, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło możliwościami rozbudowy oraz przystępną ceną odbiorników i akcesoriów. Swoją drogą czujnik prędkości oparty o mikro rurkę pitota na pierwszy rzut oka wygląda dla mnie rewelacyjnie :)

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

 

Serdeczne pozdrowienia!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Link generalnie jest jednym z bodaj 2ch czy 3ch systemow gdzie odbiorniki sa podwojne, tak na wszelki wypadek. Poza tym odbiorniki sa programowalne - to w razie gdybys nie mial programowanego nadajnika ;D . Gdybys chcial zainstalowac toto w Royal Evo - powinienes sciagnac i zainstalowac najswiezszy software i cala telemetrie masz na obrazku plus alarmy rozne.

Duzym minusem jest cena. Wszystkie elementy sa drogie i ciagle malo dostepne.

Uzywam Jeti Duplex z Multiplexem 4000 i szczesliwy jestem jak prosie w deszcz. Bardzo jest ten systemik elastyczny, moze niezbyt latwy w programowaniu ale nie robi sie tego co chwile. Mozliwosci programowania odbiornikow sa chyba wieksze od Multiplexowych. Szalenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o przeróbkę Evo, tylko o kupno już nowego z M-LINK zdaje się nawet nie Evo tylko Royal Pro :-)

 

Dzięki Leszek za odpowiedź. Co rozumiesz przez to że odbiorniki są podwójne? We wszystkich modelach odbiorników MPXa nawet w wersji Light? Jeti nie jest podwójne? Muszę przyznać, że w sumie to pozostawiłeś mnie z dylematem :-) A jak z niezawodnością Jeti? Miałeś jakieś problemy z zasięgiem/zakłóceniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza bardzo podstawowymi systemami jak Assan V1, Corona czy o dziwo Spektrum (nie wiem czy poprawili w koncu glupote w systemie), wszystkie inne jest bardzo trudno zaklocic. Jeti to porzadna firma i nie slyszalem by ktokolwiek mial problem z niezawodnoscia. Zreszta, kazda firma, kiedys, miala jakas wpadke. Jedni sie do tego przyznali, inni nie.

Sadze ze w tej chwili, jezeli Multiplex ci odpowiada a cena nie przeraza - Royal Pro jest to co bys chcial. Jezeli wolisz zejsc z cena - nadajniki Royal Evo 35MHz sa juz calkiem tanie, do tego Jeti i masz tak samo dobry system za znacznie mniejsze pieniadze i duze oszczednosci na odbiornikach/czujnikach do telemetri. Jeti od niedawna GPS sprzedaje.

Odbiorniki Multiplexa, Jeti, Weatronic sa podwojne. 2 odbiorniki w jednym flaku. Weatronic ma nawet zdwojony nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.