Skocz do zawartości

Extra by Łukasz K.


Rekomendowane odpowiedzi

PO 3 dniach budowy po 5-6godz dzienie model już przybrał kształtów.Najgorszy był Kadłub-rozrysowanie go żeby choć troszeeeeeczkę przypominał extre.Teraz się martwię jak zrobić kabine.Na zdjęcie ze skrzydłem kadłub prz kabinie wydaje się być krzywy-dlatego tak że wcisnołem skrzydło do fotki. Ogólnie sorry za jakość ale telefon+piwnica to horor.Ogólnie już nie dlugo może będe miał sony ericsona z 8mpix aparatem więc już nie będziecie musieli oglądać fotek z muzycznej noki-jak zwykle wielkie sorry za jakość.Dziś była próba malowania ale mój depron nie chce się malować - nie chciało się wogóle kryć po 4 godzinych zmyłem farbą samą wodą.Po tym doświadczeniu postanowiłem okleić moją extre taśmami pakowymi.Nie jestem zadowolony ze skrzydeł-ale tak już musi zostać,za to bardzo zadowala mnie kadłub ;) To tyle teraz fotki:

 

Jeszcze w czasie dopasowywania

Dołączona grafika

Tu już w pełnej okazałości z usterzeniem

Dołączona grafika

 

Wspomniane usterzenie: (tąśma na dole bo ściskała dół kadłuba)

Dołączona grafika

 

Widok z góry

Dołączona grafika

 

Widok z boku:

Dołączona grafika

 

I ze skrzydełkami z wspomnianym krzywym kadłubem

Dołączona grafika

 

 

Jak się podoba?Osobiście jestem dumny bo nigdy tak staranie nie zrobiłem kadłuba:D Razem siedziałem nad nim 10 godzin.

 

Wiem że nie którzy powiedzą że z extrą to ma wspolne tylko nazwe ale cóż.

 

 

Do pawel66,

 

Nie widziałem wcześniej tej extry,ale nie robie tego modelu bo mi się zachciało takiego tylko chciałem spróbować swych sił w samodzielnym zaprojektowaniu modelu.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jak coś jutro zrobie to dam fotki ale narazie musze zrobić pożądki w modelarni bo mam straszny syf :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda - i "zdjęcia" i model. Lepiej skorzystać z gotowego planu niż budować coś tak krzywo i brzydko. Niektóre moje deprony po 100 godzinach w powietrzu i 1000 glebach wyglądają lepiej.

Nie dogryzaj :D ! Nie widzisz że kolega robi tutaj relację z pierwszej poważnej budowy na forum ? Każdy chce mieć swoje 5minut sławy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda - i "zdjęcia" i model. Lepiej skorzystać z gotowego planu niż budować coś tak krzywo i brzydko. Niektóre moje deprony po 100 godzinach w powietrzu i 1000 glebach wyglądają lepiej.

 

tylko nie wiem co jest krzywo o kadłubie pisałem ale jak ktoś nie czyta to tak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to wygląda - i "zdjęcia" i model. Lepiej skorzystać z gotowego planu niż budować coś tak krzywo i brzydko. Niektóre moje deprony po 100 godzinach w powietrzu i 1000 glebach wyglądają lepiej.

 

tylko nie wiem co jest krzywo o kadłubie pisałem ale jak ktoś nie czyta to tak jest ;)

To że napisałeś, że jest krzywo nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii. Jeśli wepchnąłeś skrzydło na siłę do kadłuba i kadłub się powyginał to domyślam się, że nie wzmacniałeś go niczym. Na pikniku w Kraśniku może zobaczę jak to lata i wygląda z bliska bo na Twoich zdjęciach największym horrorem jest model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj chłopakowi spokój :D. Nie czytałeś że robił ten kadłub 10h ?

 

A tak na prawdę to myślę że ten post to podpucha i tak na prawdę chodziło tutaj tylko po pochwalenie się telefonem :

 

"Ogólnie już nie dlugo może będe miał sony ericsona z 8mpix aparatem więc już nie będziecie musieli oglądać fotek z muzycznej noki-jak zwykle wielkie sorry za jakość"

Tak na prawdę proponuję odłożyć koledze ten "model" na bok i zrobić coś prostszego np. deltę z depronu. Ale zanim to nastąpi wypadałoby zacząć od zakupu choćby nożyka do tapet + 2 opakowania NOWYCH wkładów żeby cięcie jakoś wyglądało ( twoje jest poszarpane i wygląda mizerie ). A najlepiej to idź na jakąś modelarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niczym nie wzmocniłem bo kadłub nie jest jeszcze niegdzie pozmacniany

A może nie jest powzmacniany bo go nie powzmacniałeś? Trochę takie masło maślane z ortografami.

 

A teraz na poważnie: jak chcesz powzmacniać kadłub skoro już jest sklejony i jest "zamkniętą" konstrukcją?

 

Konstrukcja łoża silnika zależy od tego jaki masz silnik i jak możesz go zamontować. Czasem nie opłaca się budować domku jeśli montujesz silnik przed wręgą na łożu wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nożyk stanleya i nie jest nigdzie poszarpane tylko tak pokazuja fotki,dam lepszej jakości jak będe miał aprarat

Stanley pewnie jest laserowy i ostrzy się w nim nie wymienia a te wredne fotki zawsze kłamią

 

a jeśli myślisz że Mpix odpowiadają za jakość zdjęć to się mylisz

 

zbuduj sprawdź a potem opisuj na forum bo na razie robisz tylko śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.