Skocz do zawartości

"Regeneracja" pakietu do notebooka


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie zdziwiło, że padnięta bateria do mojego notebooka Fujitsu Siemens Amilo 8010 kosztuje ponad 500zł

Jeszcze jej nie rozebrałem, ale widzę, że składa się z 6 ogniw 18650.

Takie ogniwka kupione osobno kosztują ponad 2x mniej.

Oczywiście na allegro i sama bateria i pojedyńcze ogniwka są jeszcze tańsze, ale nadal jest wielka różnica między kompletną baterią a sześcioma ogniwami.

Zamierzam sam wymienić ogniwa w baterii.

Czy ktoś to robił i czy czekają mnie jakieś niespodzianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rozebrałem "pudełko"; trochę potrzaskały zatrzaski, ale da radę zamknąć z powrotem :D

Tak jak przypuszczałem w środku jest 6 ogniw 18650, ale zgrzanych.

Na szczęście nie jest tak ciasno, żeby nie można było zlutować ich samemu.

Zamówię ogniwa w Digitallandzie i spróbuje je zlutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hubert a nie było tam jakiegoś "rozumu" ??, czasami w pakietach bywa zaszyty licznik ładowań i bez zerowania sama wymiana ogniw na niewiele sie zda.

Co do cen to ostatnio wymiemiałem pakiet w HP, kupiłem na Inteligo z gwarancją w jakiejś firmie pod Wrocławiem, jeśli Ci zależy to odszukam adres, pakiet kosztował mnie coś koło 350 i miał większą pojemnośc jak oryginał.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert a nie było tam jakiegoś "rozumu" ??, czasami w pakietach bywa zaszyty licznik ładowań i bez zerowania sama wymiana ogniw na niewiele sie zda.

Jest jakaś płyteczka, a nawet dwie :?

Właśnie o takie niespodzianki, jak pamięć mi chodziło :shock:

Zaraz zobaczę czy są tam jakieś podpisane układy.

 

Edit:

Jeden układzik ma napisy: bq29312PW/49K/A A1V6,

drugi bq80201DBT/51T/AA7D8,

i jeszcze dwa małe TPC 8114

Czy to coś mówi?

 

Kurcze, a mogło być tak pięknie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum www.elektroda.pl było kedys pare tematów o regeneracji ogniw do laptopów

Na tym forum znalazłem tylko jeden temat i faktycznie, dosyć ogólnie, ale wspominano o pamięci w baterii.

W takiej sytuacji chyba nie będę ryzykował zakupu ogniw.

Edit:

Znalazłem bardzo długi wątek o regeneracji baterii do laptopów.

Niestety z tymi pamięciami to prawda :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się tak łatwo :)

 

Poszukaj dobrze, albo napisz posta jak skasować tą pamięć. W końcu to tez ludzie robia :D

Dotarłem do 15 strony tego wątku: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=354605&postdays=0&postorder=asc&highlight=bateria+laptopa&start=480

Dla mnie zczytanie i zapisanie takiej pamięci na nowo jest niewykonalne.

Powiem więcej, nie wyobrażam sobię żebym kiedykolwiek w życiu coś takiego umiał zrobić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś poeksperymentować z tym programowaniem (po skasowaniu trzeba też coś tam wpisać, chyba :roll: ).

 

Kiedyś n aprogramowaniu PIC 16f84 i eepromu 24C16 zarabiało się niezłą kase ;) Wtajemniczonym nie usze więcej tłumaczyć :D Progamatoru JDM i JDM ISO, a teraz WILLEMA mam na stanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu są takie kości:

1. 12AH3/SC SF (na jakiejś podstawce, nie wiem ile nóżek)

2. CEA E 13 (8 nóżek)

3. jakieś maleństwo 1x1mm nie do odczytania (6 nóżek)

Nie chcę Cię Marcin zniechęcać, ale to chyba trudniejsze niż przypuszczasz.

Doczytałem, że w niektórych przypadkach pamięć jest wbudowana w kontroler (i tak nie wiem co to w praktyce znaczy :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię Marcin zniechęcać, ale to chyba trudniejsze niż przypuszczasz.

 

Jeśli inni robią to dlaczego ja mam nie dać sobie z tym rady ?? Do życia trzeba podchodzić pewnie, a najlepiej starą komunistyczną metodą "jak się DA to się da ".

 

Swoją droga lubię takie wyzwania i dlatego teraz jadę na 3 dni nad morze montować SOLARY, chociaż jestem tylko elektromonter-kierowca-operator :P

 

Doczytałem, że w niektórych przypadkach pamięć jest wbudowana w kontroler (i tak nie wiem co to w praktyce znaczy :D )

 

Dobrze że dopisałeś to w nawiasie, bo aż się bałem. nie ma rzeczy niemożliwych i czy EEPROM jest zewnętrzny czy wewnętrzny zawsze jest jakiś sposób na jego odczytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.