Skocz do zawartości

Zaczał szarpać silnikiem przy starcie i podymił.


prykpryk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda sprawa. Mam taki regulator.

Dawniej jeszcze na 2 celowej baterii zdarzyło mi się zwarcie na baterii. Nie nagrzał się bardzo.

Ale przed chwilą gdy po raz drugi podłączyłem 3 celową baterie po około 30 sekundach testowania silnika zaczął on szarpać albo późno startować.Chwilę później poszedł dym. Zrobił się dosyć gorący ale na szczęście szybko wszystko podłączałem.

 

Moje pytanie: Czy to coś jeszcze ruszy? Trochę się boje próbować znowu, bo w końcu wszystko powinno było być w porządku. Wiem, że wszystkie kable do silnika były podłączone.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby regulator ożył, trzeba wymienić te dwa upalone tranzystory. Jeśli nie dasz rady zrobić tego sam, to raczej nieopłacalna naprawa.

Bardziej bym się skupił na przyczynach awarii, żeby nowy przeżył dłużej niż 30 sekund.

Spalenie nastąpiło dlatego, że popłynął zbyt duży prąd przez silnik. Może uszkodzony silnik, albo źle dobrane śmigło do większego napięcia 3-celowego pakietu.

"Zwarcie na baterii" nie powoduje spalenia regulatora, chyba że źle to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przez to zwarcie. Silnik ledwo ruszał (szarpał przy starcie, ruszał dopiero gdzieś na 50 % gazu). Byłem wtedy pewien że jeden kabel mógł nie łączyć ale łączył. I było za późno :? . Czy może tobyc wina złego przylutowania wtyczek do baterii? Raczej dobrze to zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.