Skocz do zawartości

Extra 330 ze styroduru


baziu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem w tym wątku pokazać budowę moje trzeciego z życiu samolotu Rc. Wybór padł na Extre 330 wykonaną ze styroduru przez kolegę z forum o ksywce KILOP paczuszka doszła do mnie bardzo szybko wiec wrzucam zdjecia co fabryka dała.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nic tylko brać sie za sklejanie:)

 

Wieczorkiem troszkę popracowałem skleiłem skrzydło i okleiłem je papierem do oklejania papierem użyłem kleju rakol w stosunku 1;1 z wodą

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

Zaś cały zestaw postanowiłem kleić klejem z rodziny poliuretanowych, uważam że jest to dobra decyzja patrząc na strukturę materiału gdyż, klej ten działa na zasadzie pianki montażowej a co za tym idzie wżera się w materiał.

 

Dołączona grafika

 

 

Edit;

 

Troszeczkę do przodu zostały powycinane i wzmocnione stery kierunku i wysokości, zostały wklejone lotki na skrzydłach a samo skrzydło wmontowane w kadłub, i pomału zaczyna nabierać to wszystko kształtu:)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mam małe pytanko czy pakiet i regulator umieścić nad skrzydłem czy może pod,dla mnie naj wygodniej było by nad skrzydłem ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie pod względem właściwości lotnych ?A środek ciężkości w jakim miejscu ustalić?

 

pozdrawiam

 

 

Edit;

 

Extra stoi juz na własnych nogach,zamontowane zostało podwozie,zrobione gniazda pod serwa, i mocowanie silnika. Tylko upchać jeszcze pakiet regulator odbiornik i można juz śmiało w górę:)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.