Skocz do zawartości

Pierwsza aparatura.


Palacz1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę bo wiem że mogę liczyć na waszą pomoc. Szukałem i czytałem a na koniec postanowiłem zapytać was. znalazłem 2 aparatury

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4191,aparatura-tg41s-4ch-2-4ghz-springrc . Co o nich myślicie? albo sami mi coś zaproponujcie. mam do wydania 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ważnym czynnikiem przy zakupie pierwszej aparatury,jest świadomość tego jak bardzo jestem zdeterminowany,co do tego hobby.Jeżeli masz świadomość,że że modelarstwo to jest to czego szukałeś całe życie :wink: to aparatury,które wymieniłeś nie są jakoś szczególnie rozwojowe.Warto wtedy pomyśleć o nadajniku,wymienionym przez kolegów wcześniej.Jeśli jednak chcesz rozpocząć podniebną przygodę, wydając za to jak najmniejszą kwotę,to warto poszukać czegoś z drugiej ręki,kupisz wtedy aparaturę, o podobnych parametrach jak wymienione przez ciebie,ale o wiele taniej.Ja sam w zeszłym roku zaczynałem z modelami,na aparaturze Zebra 4 PRO i pomimo tego,że nie jest to sprzęt z górnej półki,to poczułem ten uśmiech na twarzy :D .

 

ps.Mam tą Zebrę,i za jakąś symboliczna kwotę mogę odsprzedac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dobrze prawisz, aczkolwiek turnigy starczy mu na bardzo długo, bo odborniki tanie jak i aparatura też nie za droga i ma dużo możliwości :) Szkoda że w tamtym roku nie była dostępna aparatura turnigy bo już bym miał ją od roku, a nie tą kochaną super dx6i. załuje nie miłosiernie ,szkoda no ale cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cimek,masz jak najbardziej rację tylko ja w zeszłym roku nie byłem przekonany na 100%,że modelarstwo(w moim przypadku pilotowanie modeli rc :wink: ),to choroba nieuleczalna ;D .Więc podszedłem do tematu trochę ostrożnie i kupiłem RTF Easy Stara.Sam ostatnio kupowałem moją drugą aparaturę i wybór padł na Graupnera MX12(długo się wahałem pomiędzy Graupnerem,Turnigy i DX6).Tak czy owak decyzja jaka drogę obierze pilot należy do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mi w końcu polecacie? [...]

Jeśli wspominasz o kupowaniu używanej 9X to oznacza że 100zł więcej jest mało planowanym wydatkiem. W takim razie polecam Ci HK-T6A. Pytaniem jest w czym ona jest gorsza od 9X dla początkującego? Przewagi 9X nad HK-T6A i tak nie wykorzystasz w tym i kolejnym sezonie. A to że ma wyświetlacz i więcej pstryczków... wiem, że bajer jest i SKILL rośnie o 20% a POWER o 50% ;) ale zastanów się czy tak naprawdę będziesz używał więcej niż 6 kanałów i 2 mikserów? (bo HK-T6A akurat to ma). Jeśli zdecydujesz się na HK-T6A w polskim sklepie to spróbuj znaleźć wersję 2, gdyż ma odbiornik bez satelitki a co za tym idzie, jako początkującemu będzie Ci trudniej popełnić błąd w rozmieszczeniu odbiornika (kolosalny wpływ na zasięg).

Pozdrawiam i udanych zakupów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o tej apce http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104 tutaj na forum.

Też miałem zamiar ją kupić, ale po czytaniu opinii że są problemy z podłączaniem do kompa itp, zrezygnowałem i powiedziałem sobie: "Poczekam te 15 dni na turnigy 9x". Mimo że na pewno nie wykorzystasz tych 8 kanałów to nie znaczy że nigdy się nie przydadzą ;] .

Ja kupiłem i nie żałuje. Żałowałbym pewnie jakbym kupił właśnie te HK-T6A.

 

 

Ale jak wolisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Też miałem zamiar ją kupić, ale po czytaniu opinii że są problemy z podłączaniem do kompa itp, zrezygnowałem [...] Żałowałbym pewnie jakbym kupił właśnie te HK-T6A [...]

Wszystko się zgadza... jedynym znanym mi problemem HK-T6A jest kombinatoryka przy PIERWSZYM podłączeniu do komputera... później wszystko działa jak należy. Zwróćcie uwagę, że tak naprawdę to nie aparatura stwarza problem z podłączeniem do kompa tylko znalezienie w internecie sterowników pasujących do kabelka (a konkretnie do chipa w środku wtyczki USB), który akurat kupiliśmy do HK-T6A. Jeśli tylko winda widzi poprawnie kabel jako USB-serial to podłączamy HK-T6A i działa.

Tak jak napisałem w poście wyżej, wydaje mi się że koledze ta stówa robi już różnicę, zatem w podanym przedziale cenowym HK-T6A jest najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.