Skocz do zawartości

FrSky 2,4GHz z telemetrią


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem, głównie w celach poznawczych, moduł nadawczy i odbiornik 8 kan.

Do tego jeszcze przewód do komputera i dzielnik do pomiaru napięcia pakietu w modelu.

Dziś był pierwszy, niezbyt udany, test na polu. Tzn. z linkiem RC wszystko ok - silnik wyzionął ducha i latania było może ze dwie minuty.

Zrobiłem test naziemny zasięgu, z mocą Tx zredukowaną do 1/100 - około 70 m.

Producent (udziela się na rcgroups) twierdzi, że jest to ok. 1/30 zasięgu na ziemi z pełną mocą.

Na tamtym forum niby są udokumentowane loty do 5 km.

 

To co posiadam pozwala na:

- ostrzeganie przed niskim poziomem RSSI w odbiorniku (2 poziomy; w nadajniku odzywa się piszczyk)

- pomiar i alarmowanie poziomów dwóch sygnałów analogowych z modelu (też sygnały dźwiękowe)

- szeregowy link cyfrowy z modelu na ziemię (o ile pamiętam 4800 b/s)

 

Dalsze testy będą pewnie w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu sledze opinje o tym pakiecie na RC Model Reviews i na innych forach,

jak do tej pory sa one bardzo pozytywne.Mam zamiar kupic dwa zestawy RF pierwszy

DIY RF Hack V8HT do Futaby FC 18 i taki sam jak Twoj DFT/D8R Telemetry.do Futaby FC 28. plus 2-3 odbiorniki. Niecierpliwie czekam na Twoja obiektywna opinje ktora zadecyduje

o mojej decyzji zakupu.

Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostku, a próbowałeś do FPV? Ja niby dziś poleciałem Zagi z linkiem RC FrSky i Tx 1080 MHz 180 mW na pokładzie.

Efekt na razie raczej mizerny - już od 200 m sygnalizowało mi utraty ramek, a na 400 m (nisko nad ziemią) urwał się link. Popróbuje na innych kanałach video, może efekt będzie lepszy.

Najpierw jednak muszę zrobić test zasięgu bez włączonego video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.