Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie LiPola na ładowarce


Kpx800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś roku posiadam pakiet 2S FlightPower EVO 25 1500 mAh. Używam go w modelu Easy Stara. Podczas zimy, po normalnym ok. 30 minutowym locie, po powrocie do domu zauważyłem, że pakiet delikatnie napuchł. Nie była to wina wyczerpania baterii, przegrzania, zwarcia, bądź przechłodzenia. Po wyjęciu pakiet był ciepły.Nie znam przyczyny napuchnięcia. Po 30 minutach pakiet wrócił do swych normalnych rozmiarów i po podłączeniu do ładowarki pokazywał napięcie 7,69V. Na dalszy okres zimy naładowałem baterię w trybie storage i leżała ona do maja. Doładowywałem ją. Natomiast zaczęły się dziwne problemy z ładowaniem. Ładowarka(e-station BC-6) przy ładowaniu niskim prądem np. 0,5A po pewnym czasie rozłącza( przechodzi do wyboru trybu ładowania). Czasami dzieje się to w krótkich odstępach czasu, czasami zdarzy się raz na całe ładowanie, a czasami wcale. Raczej(wynika to z moich domysłów) nie jest to wina ładowarki, ponieważ ładuję też pakiet 3S bez żadnych problemów oraz ładowałem zepsutą przeze mnie baterię tego samego typu tylko 1800mAh i problemy nie występowały. Pakiet działa bez zarzutu. Tylko jego ładowanie jest uciążliwe, gdy zaczynam ładować go prądem 2A problem znika. Nurtuje mnie jednak pytanie dlaczego tak się dzieje? Przepraszam za tasiemca, ale chciałem dokładnie naświetlić problem. Dodam, że pakiet zawsze był ładowany z balancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Że pakiet po jakimś czasie zaczyna puchnąć, to normalne. Oznacza to bliski koniec pakietu.

Ale EasyStar jeszcze polata, bo nie wymaga wielkich prądów.

Za to zachowanie ładowarki jest dziwne. Ładowarka tak się zachowuje, jeśli zaniknie jej na chwilę zasilanie. W przeciwnym razie kończy ładowanie z jakimś komunikatem, np że pakiet naładowany, albo że przekroczone napięcie, albo że przerwa w obwodzie. Może ładowarka ma problem z tym konkretnym prądem ładowania (znaczy np jej zasilacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.