Skocz do zawartości

Duxford Air Show Flying Legends 2010


BodzioPilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

W dniach 10-11 lipca tego roku pod londynem odbyły się pokazy, jak w tytule latających legend. Pokazy były o tyle nietypowe, ze praktycznie były tam tylko stare piękności :)

Można było zobaczyć wiele sławnych maszyn typu Spitfire, B 17, P-51, BF-109 i wiele wiele wiele innych... Jednakże największą atrakcją było 8 Spitfire'ow. Nie da się opisać słowami atmosfery tam panującej..

Myślę, ze najlepiej po prostu pokażę kilka zrobionych przeze mnie zdjęć. Fotografem nie jestem ale coś tam widać :wink: Głównym problemem było kiepskie miejsce.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podsumowując: Wszystkim polecam te pokazy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO400, z tego co widzialem to chyba wszystkie Spitfire'y sa wlasnoscia prywatna. Wlasciciele (nie wiem czy wszyscy) tworza nawet cos w rodzaju stowarzyszenia i lataja sobie razem na pokazach. W Wielkiej Brytanii jest bardzo duza ilosc pokazow lotniczych i na wiekszosci mozna zobaczyc Spitfire'y. Mysle ze podobnie bedzie z reszta samolotow.

Kiedys czytalem artykul, w ktorym bylo opisane wystawienie Spitfire'a na aukcach brytyjskich. Poszedl za 2.5mln funtow( jesli pamiec mnie nie myli).

 

Same pokazy byly niesamowite. Byla nawet mozliwosc przelecenia sie samolotem widocznym na pierwszym zdjeciu. Akurat podchodzil do ladowania, ludzie wysiadali i pilot bral nastepnych :). Przy zakupie biletu dostalem taka ulotke i kupon do wypelnienia. Nagroda byl przelot Tiger Month'em .

 

Ciekawe rowniez bylo stanowisko z silnikami. Jeden z jakiegos smiglowca i 2 silniki Rollsa: Merlin i Griffon.

Kiedy chlopaki wlaczyli je to naprawde halas byl niesamowity :mrgreen: i ten powiew powietrza z silnika stojacego zaledwie 5 metrow od miejsca gdzie stalem.

Osobiscie rowniez uwielbiam samoloty z okresu II WS, a dokladnie to Spitfire'a. Gang silnika jest niesamowity i pieknie prezentuje sie w powietrzu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.