Skocz do zawartości

iCharger 106B+ Padł balancer?


Ada-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kolejny problem z iChargerem 106B+.

W zeszłym roku pojawiły się krzaczki na ekranie i odesłałem na gwarancję.

Dostałem nową ładowarkę i działała 8 miesięcy.

Teraz po podłączeniu pakietu 6s pisze "bal. error", a po kliknięciu Start pisze "balance port voltage error".

Myślałem że pomoże zmiena softu z 3.11 na 3.13b. Niestety nic się nie zmieniło.

Pakiet jest dobry, po naładowaniu bez balancera na celkach jest jakieś 4.08V - 4.18V.

Przy pakietach 2s i 3s nie ma tego problemu.

 

Dziś skalibruję balancer ale nie wiem czy to coś da.

Nie chce pozbywać się ładowarki na kolejny miesiąc.

Mam "kilka" pakietów które nie wytrzymią bez ładowania, a ja bez latania :crazy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada$, miałem podobną sytuację i okazało się że wtyczka od baterii którą podłączałem do balansera musiałem w niej pozmieniać wszystkie bieguny bo wcześniej pokazywała błędy itp ale tak było u mnie .

Jak wiadomo połączenia między ładowarka a wtyczką od baterii balanser w niektórych przypadkach nie są standardowe ,mimo że wtyczka wchodzi idealnie do gniazda ładowarki to i tak przewody trzeba pozamieniać

 

 

Ada$, śmiem przypuszczać że w twoim przypadku pakiet li-pol 6s firmy rinho ma podłączenie odwrotne jak w ładowarce (gniazdo balancer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby przez 8 miesięcy było wszystko ok? I teraz takie jaja?

Dziękuję za trop, sprawdzę to dokładnie :)

 

EDIT: Pakiety 100% sprawne.

Niestety po rozebraniu ładowarki okazuje się że jest pewien problem z tymi małymi elementami które balansują celki. Na podłączonym aku wydaje mi się że ma być coś 4.2V a na jednym rzędzie jest 1.2V. Dziś zbadam to dokładnie, ewentulanie jutro kupię części :)

 

EDIT:

Okazało się że pdała ścieżka na płytce.

Wlutowany jeden kabelek i wszystko gra :jupi:

Teraz mam nauczkę żeby nie podłączać wtyczni balancer przed podłączeniem głównych kabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.