Skocz do zawartości

Dino MX od ManFred Aerobatics


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jako ze paru ludzi prosiło o relacje z tego co aktualnie produkuje wiec takową relacje zrobię.

projekt ma 125 cm rozpiętości i prawie metr długości.

jest to rozwiniecie opisywanego tu kiedyś modelu Dino.

użyty profil to NACA 64012A mimo iż jest to typowo laminarny profil to świetnie sprawuje się na skrzydłach konstrukcyjnych, jest to sprawdzone w dwóch katanach u nas na lotnisku.

Na początek skrzydła. Dodam iż nie są gotowe jeszcze. Trzeba jeszcze skończyć końcówki i oszlifować miejsce łączenia lotki ze skrzydłem, wyciąć otwory pod zawiasy, i skleić obie połówki do kup[y oraz przelaminować łączenie. Narazie zdjęcie jednej połówki bo druga schnie.:

widok ogólny:

Dołączona grafika

 

widoczny podwójny dźwigar:

Dołączona grafika

 

mocowanie serwa:

Dołączona grafika

 

kolejno stateczniki i stery: już oklejone, niestety nie posiadam zdjęć bez poszycia: dodam iż konstrukcja z pełnej balsy 6mm średnio miękkiej stateczniki pełna balsa a stery ażurowana:

Dołączona grafika

 

a tak z drugiej strony:

 

Dołączona grafika

 

jest jeszcze zaczęty kadłub ale schnie piętro niżej i nie za bardzo chce się mi iść tam zdjęcie zrobić. Pokaże wam go jutro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuacja relacji:

skrzydła zostały sklejone w jedną całość. wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

narazie tylko z jednej strony zdjęcie bo jeszcze schną.

 

i obiecane zdjęcia kadłuba:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tak to się narazie prezentuje.

 

wczoraj poważyłem wszystkie elementy i narazie się to kształtuje następująco:

 

skrzydło lewe 128 g

skrzydło prawe 131 g

stateczniki poziomy i pionowy wraz ze sterami: 69 g

kadłub w stanie obecnym 104 g

 

klocek narazie z tego jest... zobaczymy ile będzie na finiszu.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żeby ktoś nie powiedział że temat umarł bądź ze znowu olałem relacje, to wstawiam zdjęcia postępu prac które są znikome:

 

skrzydło zacząłem oklejać:

 

Dołączona grafika

 

to tak z dołu a z góry czerwone. jutro pokaże jak skończę.

 

Dołączona grafika

 

ozdobiłem troszkę też stateczniki, chociaż to jeszcze nie koniec zabawy w ozdóbki itp:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

takie coś murze se sprawić na własność, naprawdę ułatwia oklejanie, zawsze wcześniej robiłem to zwykłym żelazkiem ale to jest niesamowity komfort roboty:

 

Dołączona grafika

 

plan na jutro: skończyć oklejanie skrzydła i brać się za przygrzewanie ozdób za skrzydło.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia to oracover standard, nie martwcie sie ze to poplamione czy coś.... po prostu upalcowane, stateczniki już umyłem denaturatem i jest OK, pełen połysk, dzisiaj oklejałem skrzydło do końca ale zdjęcia dopiero jutro bo narzeczona wzięła aparat i jestem bez, do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.