Skocz do zawartości

Junior S


Raptor 50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zacząć zabawę z modelem Elektro junior S firmy Graupner.

I tu nasuwa się pierwsze pytanie jaka baterię wybrać. Czytałem ten temat

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8697 I kilka osób poleca 3S i tego będę się trzymać pojemność powiedzmy 2200mAh teraz firma i rozmiar hmm.. Myślałem nad Lipolkami firmy Turnigy. Co powiedzielibyście na tą Flightmax 2200mAh prąd rozładowania stały 20C chwilowy 25-30C. Myślę że jest ok ale czy wejdzie do modelu.

Li-pol chciałbym kupić w hobbycity.com ponieważ jest tanio , kumpel zamawia model w tym właśnie sklepie i zostało mu 400 g wolnego miejsca :mrgreen:

Druga sprawa regulator. Ten chyba się nada http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=9082&category_id=404&option=com_virtuemart&Itemid=1 z tego co wyczytałem to 20A powinno wystarczyć..niewiem ;D .

Trzecia sprawa serwa. Zastosuję Tower Pro SG-90.Co o nich powiecie nadadzą się?

aparatura E-sky 4ch 2,4Ghz na początek wystarczy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silnik, to na internecie są takie o nim informacje : Prąd pobierany przy Max. Sprawność: 20 ... 35 A więc regulator minimum 35A. Weźmiesz 40A to posłuży potem do mocniejszego silnika :)

Apropo akumulatora to wyczytaj dokładnie informacje na temat rozmiarów kadłuba.

Jak już się decydujesz na zamawianie z hobbycity, to zamów tam też aparaturę i regulator. 6 kanałową aparaturę z HK 2,4GHz można dorwać za 24.99 $ = 78zł. Dopłacisz za przesyłkę, ale i tak wyjdzie Ci dużo taniej w porównaniu z polskimi sklepami. Ostatnio robiłem przesyłkę od nich i za samo wysłanie zapłaciłem koło 100 zł, lecz w porównaniu do Polski - i tak zaoszczędziłem ponad 200 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja w tym modelu mam pakiet 2S Turnigy 2200mAh i jest OK. W zupełności Ci wystarczy do silnika z zestawu i bezproblemowo wyważysz sobie nim model. Regulator weź sobie troszkę na wyrost, to Ci się nie sfajczy (30-40A, na przykład TP Mag 8 30A, niebieski). Serwa TP SG-90 też mogą być, ale będziesz musiał sobie podciąć gniazda, żeby się zmieściły. Na ster kierunku możesz dać serwomechanizm z metalowymi trybami (na przykład TP MG 90), jako, że jesteś początkujący w zwykłym serwie szybko połamałbyś tryby. Aparatura w zasadzie tez jest OK, ale lotki musisz zrobić na rozgałęziaczu (kablu Y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety 3s 2200 maja zbliżone wymiary i każdy wejdzie. Co do regulatora to raczej powyżej 30A, ja miałem 33A i był bardzo ciepły, polecałbym 40. Serwa spokojnie wystarczą. Aparatura ... szybko będziesz chciał ją zmienić, lepiej dozbieraj trochę i niech kolega Ci zamówi Turnigy 9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale jak z jakością tej aparatury jakos nie mam do niej zaufania ale, spróbuje 8) a ten regulator może być http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9299&Product_Name=TowerPro_H40A_Brushless_Speed_Controller_ niby 40A Tower Pro ale taki tani jakoś.. za tani :)

edit: Czyli tak podsumowując muszę kupić :

-Model ;D http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

-aparatura Turnigy 9x http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html (co ja zrobie z tymi 8 kanałami :D )

-regulator Tp mag 8 30A :cry:

-4 serwa SG-90

-li-pol Turnigy 2200mAh 3s 20c http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9805&Product_Name=Turnigy_2200mAh_3S_20C_Lipo_Pack_(DE_Warehouse)

-kabel Y

-klej do pianki np. UHU POR

-śruby bodajże M3 (muszę sprawdzić w temacie z 1 postu) do mocowania statecznika poziomego

 

Napiszcie jeśli o czymś zapomniałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecał bym Ci jednak akumulatory o cit większej wydajności , 30C tej samej firmy i w tym samym sklepie.

Akumulatory o wydajności 20C coś mi dziwnie puchły w tym modelu, pomierzyłem prąd i wyszło że trzymając model w ręku pobór prądu dochodził do 50A :shock:

Poszukaj na forum wątku o Juniorze, jest tam przykład jak powiększyć (dopasować) przestrzeń na akumulator...

Żadnych śrub nie musisz kupować (do mocowania statecznika) , są w komplecie.

Polecał bym natomiast zakup dodatkowej rurki węglowej o wymiarach 10x8x1000(może nawet dwóch ).

Ta oryginalna ma ściankę o gr 1mm i jest dość "delikatna" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę ostrzec, że w przypadku Elektro Juniora S są niewielkie problemy z częściami. Kołpat z piastą i silnik kupowałem w Niemczech.

Generalnie zwracam uwagę na grzanie się silnika - u mnie problem zniknął (tak mi się przynajmniej wydaje) po założeniu kołpaka turbo, gdy zgubiłem oryginalny.

Wcześniej latałem na 2s i 3s. Silnik grzał się na jednym i drugim pakiecie, pakiety też były ciepłe (dlatego rada poprzednika tj 30C jak najbardziej słuszna). Dla 3s warto założyć mniejsze śmigło, tj. 8*6. I ostrzegam - dla 3s nie latać na pełnym gazie w nurkowaniu - flatter murowany. Z kolei dla 2s takie śmigło jest za małe.

Pozdrawiam AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mój setup (HobbyCity):

- zasilanie Turnigy nano-tech 2200mah 2S 25~50C Lipo Pac - złacze XT60 - trzeba dokupić męskie do regulatora

- reg. Pulso 33

- serwa HXT 900

- odbiornik Corona 6ch synteza

- silnik + kołpak + śmigło - oryginalne z zestawu

Powyższy zestaw zapewnia komfortowe wznoszenie - wystarczające i bezpieczne dla modelu piankowego. Większe grzanie miało miejsce podczas lotów w upały - okolice 30 i wiecej stopni - poza tym norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale radzę po wylataniu jednego pakietu odczekać chwilę aż silnik będzie zupełnie zimny.

 

To jest dobra rada, ponieważ ciepły silnik ma większą rezystancję przez co płynie przez niego mniejszy prąd. Mniejszy prąd równa się mniejsza moc napędu. Oczywiście to nie są spadki mocy o 50%, ale zawsze kilka % nie jest wykorzystanie tak jakby mogło by być przy zimnym wyposażeniu.

Podsumowując, lodówka na lotnisku jest niezbędna. :devil:

 

Pozdrawiam :faja: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na chwilę obecną wygląda to tak:

aparatura Turnigy 9x

regulator 35-40 A http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6461&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_35-40A_ESC

serwa HXT900 jeżeli nie będą dostępne wtedy kiedy będę zamawiał to wybiorę inne myslałem nad HXT500 , sg-50 , sg-91 /r

lipola nie wiem jakiego w końcu wybrać (najlepiej najtańszego ;D ) normalnego czy nano-tech. Czym one się w ogóle różnią?

 

I jeszcze inna sprawa dotycząca zakupów w hobbycity. Mianowicie jak się ma sprawa cła? Jedni mówią że jest inni mówią że na artykuły modelarskie nie ma :? Druga sprawa, z kumplem zamawiamy towar o łącznej wadze ponad 6500g jak rozbić to na dwie paczki ale tak żeby w jednej były artykuły dla mnie a w drugiej dla niego?

 

pozdrawiam

 

Ps. sorki za złe linki w poprzednim poście ale nie zauważyłem że są źle wklejone :oops:

Ps2. Moglibyście powiedzieć mi jak się nazywa po angielsku ta złączka ewentualnie dać linka do tej złączki bo nie mogę znaleźć. :| Może być ten http://www.abcrc.pl/p/11/688/wtyki_gold_z_os%C5%82onk%C4%85_-_%C5%BCe%C5%84ski_i_meski_-_2_pary-zasilanie_akcesoria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz tego nano, to wtyczka taka Wtyczka

Cło zależy od wartości pieniężnej paczki. Jak będziecie już realizować zakup, to będzie coś takiego jak "Custom declaration" i opcje w procentach. To będzie podana wartość Twojej faktury jaką zobaczą celnicy. Przykładowo masz zakupy za 100% , wybierasz Custom declaration 10% , to celnicy zobaczą że Twoja paczka jest warta 10$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.