Skocz do zawartości

Easy Fly


BIZON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przeglądając oferty sklepów naszych i nie "naszych" zastanawiałem się nad wyborem pierwszego motoszybowca.

 

Do wyboru ASW-28 PElikana lub wspomniany w temacie Easy Fly za 59,99$ plus koszty przesyłki w granicach 38$.

 

I teraz taki zestaw pytań:

 

1. W opisie mamy: "Please select EMS Express when checking out with this item." jednak bez problemu do samego końca mogę wybrać Air Parcel za 38,73$ rozumiem że jednak można obejść się bez EMS ? Przesyłka poleci normalnie Air Parcelem ?

2. Przeczytałem dostępne tematy na forum z których wynika że model ma udziwnione sterowanie lotkami realizowane przez bowdeny a nie serwa na skrzydłach, i serwa nie są najlepszej jakości. Czy są to standardowe 9g serwa które można wymienić?

3. Opinie o regulatorze też nie są najlepsze 18A - wykorzystany na max

4. Silnik - jest i rozpędza model :) w przyszłości do wymiany

5 Pakiet zasilający - rozumiem że wg zaleceń optymalnie 1800mAh 20C 2S - polecacie jakieś konkretne czy nie ma to większego znaczenia - jaki jest czas lotu na 1 pakiecie.

 

Reasumując pokusiłbym się o stwierdzenie że ma podobną ilość wad i zalet jak ASW-28 choć ciężko porównywać te modele pod względem wizualnym i chociażby powierzchni nośnych (ASW-28 - 21dm2 a Easy Fly - 38,4dm2).

 

Zachęcająca jest jednak cena i filmiki z lotów które oglądałem - nie chodzi mi na razie o akrobacje ale raczej na spokojne loty rekreacyjne do obycia z modelem. Akrobacje na razie tylko na symulatorze, ale wiem że można i to całkiem ładnie polatać tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy motoszybowiec - jak najbardziej (jak na pierwszy model - też). Mam i jestem zadowolony.

Ad.2 - Spokojnie można wymienić na dowolne serwa 9g umieszczone w płacie bezpośrednio przy lotce. Ja tego jeszcze nie zrobiłem, bo... na razie działa.

Ad.3 - To chyba mój wpis przywołałeś - regulator spalił mi się na samym początku użytkowania. Obsługiwał tylko jeden rodzaj pakietów (3-celowe).

Ad.4 - Zespół śmigło+silnik nie jest rewelacyjny, ale wystarcza do wyciągania pod kątem ok.30 stopni. Jakość prawdopodobnie adekwatna do wyglądu i ceny. Silnik od początku wydaje dziwny odgłos po pierwszym przesunięciu drążka gazu na maximum, później pracuje normalnie. Wymienię, gdy odmówią dalszej współpracy.

Ad.5 - Używam pakietów 3s 20C 1800-2200 mAh (Turnigy i Rhino). Czas lotu zależy przede wszystkim od warunków termicznych.

Z pobieżnej analizy i opisów wynika, że ASW-28, przy "milszej dla oka" sylwetce, może być nieco trudniejszy dla początkującego - mniejsza cięciwa płata = większa prędkość/skłonność do przeciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pragnę uprzejmie poinformować wszystkich którzy przymierzają się do zakupu tego modelu, iż spokojnie można go kupić w opcji AIR PARCEL za 38,73$.

 

Kupiłem, i nie musiałem dopłacać do EMS`a - a paczka jest już na lotnisku i dzisiaj ma odlecieć do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.