Skocz do zawartości

Lotki w RWD-5


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dość długiej przerwie !

 

Po dość długim zaniedbaniu modelarstwa postanowiłem dokończyć mojego RWD-5 który przez ok. 1,5-2 lata stał na szafie.

Jak zwykle kadłub skończony, lecz jak ja to robię skrzydło buduję na końcu i później są takie sytuacje jak ta, czyli zbuduję kadłub a skrzydła nie będzie mi się chciało, budowę będę przekładał i tak minią 2 lata :)

A, więc nawiązując do pytania, postanowiłem zrobić skrzydło z lotkami ponieważ posiadam dużo mini serw, więc po co mają się marnować, a lotki w locie to zawsze jakiś tam dodatkowy plus, jak by nie mówić tu o dużej zalecie.

Według planów skazoo jest na skrzydle pokazane gdzie mają być lotki, więc zrobię skrzydła z miejscami na lotki ale teraz pytanie z czego zrobić samą lotkę, z "odciętej" części skrzydła czy z balsy? Czy zawiasy z dyskietki będą odpowiednie i nie będą stawiały dużego oporu aby mini serwo E-Sky 8g dało sobie radę?

 

I jeszcze pytanie z innej beczki:

 

Mojego RWD napędzać będzie doskonale wszystkim znany "dzwoneczek" BM 2408-21 lecz nie posiadam pakietu Li-Pol, więc napędzać to będę pakietem 8xKAN 1050 (185g).

Pakiet zmontowany jest w kształt 2x4, czyli 4 rządki po 2 cele.

Wiem, że gdy ten model jest napędzany silnikiem bezszczotkowym to jest problem z jego wyważaniem, to domyślam się, że pakiet będzie musiał być maksymalnie z przodu.

I tu nasuwa się pytanie jakie mocowanie tego pakietu zrobić aby dało się poprzez zdjęcie górnego płata zamontować go w modelu (zakładając, że będzie schowany głęboko pod maską)?

Zazwyczaj mocowałem pakiety w sposób na rzepę + gumka recepturka naciągana na dwie ośki przez pakiet, jednak tak miałem w P92 gdzie pakiet prawie był na środku modelu więc nie było problemu z włożeniem ręki i naciągnięciem gumki recepturki, gdzie tu może to sprawić problem.

Boję się mocować pakiet na wcisk ponieważ może wypaść w czasie lotu, a jak bym zrobił takie mocowanie to było by to tylko pod ten dedykowany pakiet a w przyszłości mam zamiar kupić pakiet 2200mAh 11,1V ponieważ jest mw. w tej samej wadze co 8x KAN i mógłbym wtedy latać na moich KAN-ach ,poosiadam też 8x GP1100 i na tym li-pol 2200 bez zmiany środka ciężkości, więc chciał bym jakieś uniwersalne mocowanie..

 

Fotki modelu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z góy dziękuję i pozdrawiam

 

Krychol RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nasuwa się pytanie jakie mocowanie tego pakietu zrobić aby dało się poprzez zdjęcie górnego płata zamontować go w modelu (zakładając, że będzie schowany głęboko pod maską)?

Może nie w RWD ale zerknij na moje mocowanie pakietu, jest bardzo wygodne

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=301880#301880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.