Skocz do zawartości

dobór silnika elektrycznego do modelu


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przeniosłem się do modelarstwa samochodowego i zastanawiam się nad napędem elektrycznym do samochodu 1/10 (być może short course truck), albo 1/8

Pierwsze co zobaczyłem, to że nikt nie podaje mocy silników, maksymalnego prądu jaki obsłuży regulator,

dlaczego wszyscy operują parametrem kV, który nic nie mówi o mocy silnika, a jedynie o jego obrotach ?

 

Poczytałem sobie trochę o rekomendacjach na stronie castle creations

m.in. http://www.castlecreations.com/support/advisories/10scale-corr-truck-advisory.html

dlaczego silnik 4600 jest polecany tylko do 2wd (a nie do 4wd) ? za wysokie obroty, za mały moment obrotowy? przecież to można skorygować odpowiednim atakiem/odbiorem.

polecany jest 2650 do 4wd, ale czy w takim razie model nie będzie znacznie wolniejszy od tego 4600? (w końcu znacznie mniej obrotów przy tym samym napięciu)

i znów, czy w takim razie prędkość max. mogę sobie podnieść większym atakiem/mniejszym odbiorem ?

dlaczego żaden silnik nie ma podanej maksymalnej mocy, ani regulator - pozwoliłoby to wybrać model konkretnie dla siebie.

 

tu silniki są opisane

http://www.castlecreations.com/products/neu-castle_motors.html

na dole nawet podany maksymalny prąd i napięcie (dla większości to 120A - czyli max moc mają ~3kW), ale znów, większość silników różni się tylko minimalnie kV - przecież tak małe różnice spokojnie można skorygować odpowiednim atakiem/odbiorem. po co tyle wersji silników i dokładnych opisów (1800kv, 1600kv, 1580kv)

 

jak to jest z tymi silnikami ? czym się kierować przy wyborze ?

(no i teraz trudniejsze, jak je porównać z silnikami innych producentów, jak często jedynym parametrem jakim się chwalą ludzie jest nic nie mówiące kV) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.