Skocz do zawartości

Silnik po wielkim krecie ;]


Kaczor1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj z powodu głupiego błędu ( nie sprawdzenia serw przed lotem) - na serwie lotek był nastawiony rewers, przez co model( excel 2000) spadł z wysokości 20-30 metrów prosto w ziemię. Z samolotu nie było czego; zbierac mam nadzieję że przynajmniej elektronika ocalała :|

Natomiast silnik wbił się na głębokość ok 10 cm w trawę przez co cały jest w ziemi, która zapchała gaźnik oraz znajduje się na całej obudowie silnika. I tu moje pytanie w jako sposób oczyścić silnik na zewnątrz i wewnątrz czy można go przepłukać dokładnie wodą a następnie naoliwić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłukać pod bieżącą ciepłą wodą jak najmniej przy nim kręcąc, a najlepiej wcale, potem rozebrać i umyć w acetonie (który wyprze wodę), zakonserwować olejem i ponownie użytkować......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę to bym sobie odpuścił, lepiej wypłukać w nafcie lub oleju napędowym. Ale najlepiej to chyba sprężonym powietrzem. Jak nie masz agregatu, to można kupić w komputerowym sprężone powietrze w sprayu, można też kupić igłę do pompowania piłki i pojechać na stację benzynową i skorzystać z ich kompresora do kół. Można też spróbować odessać odkurzaczem. Potem oczywiście kąpiel w nafcie lub ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednakże jeden warunek aby nie zniszczyć motorka, po kąpieli wodnej od razu (natychmiast) trzeba przeprowadzić dalsze zabiegi reanimacyjne w celu usunięcia wody (aceton) i zakonserwowania (olej), w przeciwnym razie mamy po motorku (korozja)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkręceniu silnika stwierdziłem że jakimś cudem brud nie dostał się do cylindra; znajdował się tylko na obudowie dzięki czemu po oczysczeniu siilnika zewnątrz szczoteczką, umyciu w acetonie i nasmarowaniu olejem, wał porusza się lekko tak jak przed wypadkiem. Mam nadzieję że dziś uda mi się odpalić silnik ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.