Skocz do zawartości

Jak ustawić hamulce-lotki w EGP


kabe30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po kilku dniach udało mi się skompletować i złożyć EGP, lata całkiem dobrze. Niestety, z powodu miejsca latania (pastwisko-miejscami wysoka trawa) zacząłem obawiać się o natarcia skrzydeł przy lądowaniu. Wykombinowałem, że ustawienie lotek w roli air-hamulca (do góry) powinno coś pomóc. Niestety, nie mam żadnego doświadczenia z takim układem, może ktoś z Was mógłby mi poradzić, jakie wychylenia są najbardziej efektywne, czy jest sens miksować z wysokością? A może jest to pomysł w przypadku EGP ogólnie do bani?

Pozdrawiam, Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykombinowałem, że ustawienie lotek w roli air-hamulca (do góry) powinno coś pomóc. Niestety, nie mam żadnego doświadczenia z takim układem, może ktoś z Was mógłby mi poradzić, jakie wychylenia są najbardziej efektywne, czy jest sens miksować z wysokością? A może jest to pomysł w przypadku EGP ogólnie do bani?

Pozdrawiam, Krzysztof

a/ Dobra kombinacja - z banią nic wspólnego nie ma ...

b/ wysokość lekko w górę ( około 2 mm ) - reszta w ręce - włączasz lotko-hamulce i patrzysz jak zachowuje się model - i góra-dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, natarcia okleiłem już taśmą, myślałem też o małych gondolkach przy orczykach serwa-podobno trawa często wyłamuje plastykowe tryby (mam nie wykorzystane osłony kół z Gemini, połówka pasuje do cięciwy skrzydła).

ps. wysokość lekko w górę ( około 2 mm ) - reszta w ręce

 

Czy przypadkiem wysokość nie w dół-bo lotki w górę-efekt uniesienia dzioba, wysokość w górę-ogon pójdzie w dół-czy nie przeciągnie samolotu?

 

Do ilu +/- stopni wychylenia ustawić lotki (EPA), aby było jeszcze bezpiecznie.

Funkcję mam na kanale proporcjonalnym, nie będzie kłopotu z % wyregulowaniem wychyleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiksowanie steru wysokości (i czy na pewno w dół) to musisz sprawdzić doświadczalnie. Najlepiej na dużej wysokości.

 

EPA ustaw na 100%. Zakres wychyleń lotek masz podany w instrukcji (w górę więcej niż w dół). Najwyżej ustaw sobie EXPO na jakieś 20% ale moim zdaniem w EP to niepotrzebne. On lata jak wieloryb - powoli i z dużą opieszałością wykonuje manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.