Skocz do zawartości

Przeczytałem kiedyś książkę Kena Folletta "Lot ćmy&quot


Szwarc

Rekomendowane odpowiedzi

Od tamtego czasu ten samolocik DH 82 darzyłem pewną sympatią, a ponieważ nie dawno wróciłem do modelarstwa, i ponieważ istnieją teraz takie materiały jak depron, czy styrodur - pomyślałem - dlaczego nie?

No i dziś odbył się oblot!

Lata całkiem nie źle, i bardzo fajnie wygląda w locie, tylko przydał by się mocniejszy napęd teraz jest SK28-26 ze śmigłem 8x6, model ma 120 cm rozp. i waży gotów do lotu 1200g(musiałem mu do nosa włożyć 70 g ołowiu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety zdjęć w powietrzu ani filmu na razie nie ma, bo jedno dziecko było zbyt

zmęczone, a drugie gdzieś przepadło razem z małżonką, więc po wszystkim, jak tylko ręce się upokoiły cykłem parę zdjęć już po powrocie. Zresztą i tak dzisiaj światło nie najlepsze to fotki były by takie sobie, za to niebyło wiatru, i dalej nie ma, a ja zamiast przewietrzyć EJSa się tu rozpisuję.

No to lecę na dwór!

Pozdrawiam serdecznie. cdn.(mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niestety, zdjęć w trakcie budowy nie robiłem, choć przymierzam się do jakiejś fotorelacji, to jakoś tak się składa że zawsze zapominam o zdjęciach.

Model powstał ze styroduru (kadłub i skrzydła), oraz depronu 6mm (stateczniki), wszystko oklejone papierem śniadaniowym, zastrzały z patyczków do lodów. Profil skrzydła to clark Y - dlatego skrzydła są trochę za grube. Model powstał na podstawie rysunku w trzech rzutach, oraz zdjęć. Nieco lepszy film umieściłem w dziale z filmami modelarskimi.Ostatnio wymieniłem śmigło na 10X5 i teraz lata znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzuty i zdjęcia, skrzydła oczywiście przy pomocy drutu oporowego, kadłub zaś to rzeźba powstała z dwuch połówek (przypomina kadłuby z piankowych zestawów) obrobionych z zewnątrz i wydrążonych w środku, choć metody nie polecam ze względu na praco i materiałochłonność, jedyny plus że można dość szybko wykonać nawet skomplikowany kształt. Do szlifowania najlepiej nadaje się styrodur fmy. BASF.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.