Skocz do zawartości

Moduł FrSky ACCST 2.4Ghz


Dariusz Dudzik

Rekomendowane odpowiedzi

Facet z http://www.rcmodelreviews.com/ wypowiada sie o tym bardzo pozytywnie. Uzytkownicy na RCGroups tez.

Technicznie jest tak samo dobry jak Futaba, Multiplex czy Jeti. I nie ukrywa protokolu uzytego do telemetrii. Wybor odbiornikow tylko troch marny.

Powinienem dostac te zabawke niedlugo - pobawie sie to i podziele sie wynikami.

 

Zanim zainstalujesz modul w nadajniku zapoznaj sie z tym http://www.frsky-rc.com/ShowNews.asp?id=37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i dotarlo. Modul DIY, 2 odbiorniki V8R7HV. Wiem co w tym znaczy 7 i HV. I tyle.

Diodka o ktorej pisalem juz przylutowana do kabelka PPM.

Zajelo 10 minut by toto wmontowac w MC4000, sparowanie odbiornikow dziecinnie proste, ustawianie failsafe tez. I dziala.

Wlaczylem analizator widma - faktycznie skacze po kanalach jak trzeba. Cale pasmo wykorzystane. No prawie cale ale nie ma sie co czepiac.

Nadajnik video 2.4GHz zostal uzyty jako zaklocaczka.

Kiedys testowale rozne systemy: Assan V1 padal bez problemu, Assan V2 - jezeli wlaczalem najpierw video a potem Assana - bez problemu, gdy odwrotnie - roznie bywalo. Spektrum - szanse przezycia byly marne, Jeti bronil sie calkiem dobrze. FrSky - bez wrazenia. Calkiem jak Futaba czy M-Link ktorymi kiedys sie bawilem. Jutro sprobuje przetestowac zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkich prob nie mialem okazji przeprowadzic. Kiedy na lotnisko przyjechalem towarzystwo sie zwijalo. Jedyne co zrobilem to polozylem 2 odbiorniki na stole ok 1.20 wysokim, nadajnik z wlaczona kontrola zasiegu, maly spacer i wyszlo ze obydwa odbiorniki w tych warunkach mja ok 50m zasiegu. Roznica miedzy nimi minimalna.

Tyle na razie - musze dopasc chetnego do obserwacji serw kiedy ja bede po wertepach sie tlukl. Moze za tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorzylem swoj test, z wlaczona "kontrola zasiegu". Tym razem uzylem Google Earth do zmierzenia odleglosci - odbiornik i nadajni na wys 1m - bylo 166m. Uniesienie nadajnika na ok 2m znacznie poprawialo zasieg. Nie zmierzylem na ile bo wskaznika juz nie widzialem.

Nie wiem czemu na lotnisku bylo tylko ok 50m. bo tym razem test byl w terenie zabudowanym,, samochody etc.

Zszedlem z napieciem do 2.8V - odbiornik ciagle dziala, serwo potrzebuje ciut wiecej by dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z ograniczonym zasięgiem było tylko 25m

Sprawdziłem też zasięg całkowity to wyszło 1400m. Odbiornik i nadajnik na wysokości 1,5m. Przy 1,5km trzeba było trzymać aparaturę ponad głową żeby odbiornik złapał zasięg. 1,7km już nie działało.

Kiedyś testowałem też aparaturę Turnigy 9X v2 to miała zasięg 1,5km. Czyli trochę lepiej.

JR x3810 35MHz z odbiornikiem jr ner-649s SPCM miał zasięg tylko 1,2km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posiadam wersje DIY oraz odbiornik bez telemetrii. Przesiadłem się z corony i jestem zadowolony z FrSky'a. Moduł corony często mi się resetował, we FrSky ani razu. Latałem na granicy zasięgu wzroku zarówno elektrykami jak i spalinką. żadnych problemów nie zauważyłem. Sumując jestem z przesiadki bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.